Суддям погрожують фізичною розправою за «неправильні» рішення

Воєнні настрої панують не лише на фронті. Боротись і виграти за будь-яку ціну готові й окремі позивачі. Вони не вірять у те, що можна добитися свого законно й готові до радикальних учинків.

Голова Кіровського районного суду м.Кіровограда Роман Петров повідомив (№3685/0/6-18) про погрози в листі. Автори обіцяють підпалити саму установу та розправитись із суддею, якщо протягом місяця не виконають їхніх вимог і не приймуть рішення на їхню користь. Справа, про яку йде мова, — примусове виселення сім’ї з житла.

Про погрози пише й голова Нікопольського районного суду Валерія Рибакова (№3687/0/6-18). Вона розглядала позов проти ПАТ «Платинум банк» після його ліквідації уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Після оголошення рішення представник позивача сказав: «Необхідно вирішувати тільки кулеметами та гранами». Жінка вважає такі висловлювання в залі суду небезпечними та засобом тиску на неї, адже вона веде ще одну схожу справу.

Олені Васильченко із Жовтневого районного суду м.Маріуполя погрожували нецензурною лайкою особисто (№3650/0/6-18). Донька відповідача безпосередньо перед початком засідання, на якому розглядався позов від ПАТ «Приват Банк» про стягнення заборгованості, підійшла до судді, штовхнула її й озвучила свої погрози. Відсутність реакції на ці протиправні дії може призвести до суспільно небезпечних посягань на правосуддя, вважає О.Васильченко.

Якщо Вища рада правосуддя не зупинить цієї тенденції, погрози стануть буденним явищем у судах.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone