Суддю ОАСК на три місяці позбавили доплат за коментар телеканалу

Вища рада правосуддя позбавила суддю Окружного адміністративного суду міста Києва Євгена Аблова права на отримання доплат до посадового окладу за порушення правил суддівської етики.

Про це “ЗіБ” Суддю ОАСК на три місяці позбавили доплат за коментар телеканалу повідомили в прес-центрі судової влади.

10 грудня Вища рада правосуддя, розглянувши скаргу судді окружного адміністративного суду міста Києва Є.Аблова на рішення Другої Дисциплінарної палати ВРП від 8.04.2019 № 1067/2дп/15-19 про притягнення його до дисциплінарної відповідальності, вирішила змінити рішення Дисциплінарної палати, застосувати до судді дисциплінарне стягнення у виді суворої догани з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді протягом трьох місяців.

Дисциплінарна справа стосовно судді Є.Аблова була відкрита за скаргами, в яких вказувалось, що суддя не дотримувався правил суддівської етики і стандартів поведінки під час постановлення ухвали про самовідвід від розгляду справи та надання інтерв’ю одному із юридичних телеканалів.

За результатами перевірки скарги встановлено, що коментар судді Є.Аблова під час інтерв’ю на телеканалі стосовно обставин справи, яка була у його провадженні та передана на розгляд іншому судді, поставив під сумнів об’єктивність та неупередженість оцінки судом фактичних обставин справи, а отже, був шкідливим для авторитету правосуддя.

Таким чином, висновок Дисциплінарної палати про наявність у діях судді Є.Аблова складу дисциплінарного проступку, передбаченого пунктом 3 частини першої статті 106 Закону № 1402-VІІІ є правильним.

Тому ВРП вирішила змінити рішення Дисциплінарної палати і замість подання про звільнення, позбавити суддю на три місяці доплат до посадового окладу.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone