Судова практика

корупціонер, суд, застава, новини

Судам накажуть тримати корупціонерів під вартою, аби не протидіяли слідству

Якщо підозрюваного в корупції відразу кидати за ґрати, то він не зможе знищити документи, залякати свідків чи потерпілих. Ба більше, у нього не формуватиметься почуття безкарності та зневага до доказів винуватості.

президент, суддя, призначення, указ, призвіще, новини

Президент призначив 49 суддів (прізвища)

Президент України Володимир Зеленський Указами від 23.12.2019 № 937/2019 і № 936/2019 призначив суддю Кіровоградського окружного адміністративного суду та 48 суддів загальних місцевих судів.

оскарження, ухвала, суд, новини

Сторонам дозволять оскаржувати ухвали суду щодо запобіжного заходу

Сторона захисту повинна мати можливість оскаржувати ухвали суду першої інстанції про обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою, про зміну іншого запобіжного заходу на тримання під вартою або про продовження строку тримання, яка була постановлена під час судового провадження в суді першої інстанції до ухвалення судового рішення по суті.

Національна належність, Україна, новини

Про національну належність

Національна належність особи є актом її особистого самовизначення й жодним чином не впливає на публічно-правові відносини такої особи з державою. Відповідно, суд не може розглядати спір щодо належності осіб до певної національності.

нотаріус, Україна, новини

Відсутність умисної вини не звільняє нотаріуса від відповідальності

Посвідчення довіреності, на підставі якої шахраї продали квартиру, завдало власникові останньої страждань, сумірних із вартістю втраченої нерухомості. Компенсація за моральну шкоду лягає на нотаріуса.

суд, заочне рішення, оскарження, порядок, новини

Як оскаржити заочне рішення, пояснив суд

Інститут заочного розгляду справ запроваджено у Цивільному процесуальному кодексі України та активно використовується в сучасному судочинстві. Що таке заочне рішення суду та як його оскаржити, пояснив Апостолівський районний суд Дніпропетровської області.

Kyiv Criminal Law Forum, кримінальне законодавство, Україна, новини

Актуальні проблеми кримінального законодавства обговорять на 9th Kyiv Criminal Law Forum

6 грудня центром для обговорення реформ у кримінальній юстиції, міжнародно-правових аспектів у кримінальній практиці; успішних кейсів захисту у справах про корупційні злочини; сучасних технологій та комунікацій, а також інших актуальних проблем кримінального законодавства, – стане 9-th Kyiv Criminal Law Forum.

суддя, поліцейский, ЄСПЛ, новини

За окуляри, розбиті поліцейськими, можна отримати відшкодування від держави

Чоловіка побили працівники правоохоронних органів і принизили судді, які займалися його справою. Європейський суд з прав людини визнав, що перші перейшли межі дозволеного, а другі — відступили від своїх зобов’язань. Так було констатоване подвійне порушення однієї статті Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

суд, спір, корпоративний, факт, новинисуд, спір, корпоративний, факт, новини

Спір, який не має ознак корпоративного, розглядають загальні суди — ВП ВС

Велика палата Верховного Суду розглядала справу про визнання недійсним договору та/або іншого правочину, котрий підтверджує факт відчуження/продажу корпоративних прав.

КС, представництво, професійна допомога, новини

КС вказав, що для представництва особи в суді правнича допомога не обов’язкова

Професійна допомога й інститут представництва — дві великі різниці, що не пов’язані одна з іншим. Такого висновку дійшов Конституційний Суд у справі щодо скасування адвокатської монополії.

з'їзд, кандидат, конкурс, список, новини

З’їзд суддів не включив до бюлетеня кандидатів до КС, яким РСУ не надала рекомендації

На початку розгляду першого питання порядку денного XVII позачергового з’їзду суддів до колег звернулись кандидати, які по суті не пройшли конкурс на посаду судді Конституційного Суду, який проводила Рада суддів.