Судова практика

суд, суддя, помічник, навчання, рішення, новини

Помічників суддів навчають писати якісні судові рішення

Господарський суд Херсонської області проводить серію навчальних заходів для помічників судді, на яких розглядають судову практику, особливості написання судових рішень та вчяться вирішувати проблемні питання під час розгляду справ.

жінка, суд, суїцид, спроба, новини

Жінка паралізувала роботу суду спробою суїциду

Мати відповідача ножем завдала собі тілесні ушкодження в залі суду та намагалась вискочити у вікно. Внаслідок протиправних дій жінки суд не зміг продовжувати розгляд справи та проводити інші засідання.

президент, право, ДБР, призначення, новини

КС може визнати за Президентом право призначати директора ДБР — подання

Доки нардепи оскаржують у Конституційному Суді право глави держави призначати директора Державного бюро розслідувань, новий Президент запропонував закріпити за ним це повноваження в Конституції.

витрати, виконавче провадження, витрати, новини

Запроваджено інститут мінімальних витрат виконавчого провадження

Міністерство юстиції України затвердило зміни до нормативно-правових актів з питань примусового виконання рішень. Тепер розмір витрат виконавчого провадження визначається постановою виконавця. Також боржник може сплатити онлайн заборгованість за виконавчим документом.

шкода, кримінальна відповідальність, відшкодування, новини

Про відшкодування шкоди

У разі незаконного притягнення до кримінальної відповідальності порядок відшкодування особі має роз’яснювати орган досудового розслідування. Якщо ж роз’яснень немає, варто звертатися з позовом до суду. Про це йдеться в постанові Великої палати Верховного Суду від 29.05.2019.

зброя, необачність, новини

Про вояцьку необачність

Брак часу на передання зброї не виключає кримінальної відповідальності за втрату військового майна. Про це зазначається в постанові Верховного Суду від 26.02.2019.

КСУ, тримання під вартою, запобіжний захід, тривалість, рішення, новини

КСУ: Обгрунтування будь-якого періоду тримання під вартою має бути переконливо продемонстровано органами влади

Застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою на підставі суто формального судового рішення порушує принцип верховенства права. Такий висновок зробив КСУ в рішенні №7-р/2019 Справа №3-68/2018(3846/17, 2452/18, 3657/18, 347/19), текст якої друкує “Закон і Бізнес”.

Верховний Суд, спадщина, перебування за кордоном, пояснення, новини

Чи перешкоджає перебування за кордоном прийняти спадщину, пояснив ВС

Факт перебування за кордоном сам по собі не свідчить про наявність непереборних перешкод для звернення із заявою про прийняття спадщини. Такий висновок зробив ВС в постанові №161/9998/17, текст якої друкує «Закон і Бізнес».

Вищі спецсуди, участь в роботі з'їзду, новини

Вищі спецсуди наполягають на праві брати участь у роботі з’їзду

Допоки суддя зберігає свій статус, його не можна позбавляти права на участь у професійному самоврядуванні. На цьому наголошується у зверненні суддів вищих спеціалізованих судів, що перебувають у стадії ліквідації.

посвідчення, водій, новини

Про посвідчення водія

Посвідчення на право керування транспортним засобом, що належить особі, яка переїжджає на постійне місце проживання до нас, дійсне на території України протягом 60 днів з дати видачі органами ДМС документів на постійне проживання в Україні, а після цього підлягає заміні.