Судова практика

законопроект, колективний позов, адвокат, новини

Для кого небезпечні групові позови й скільки на них заробляють адвокати?

Цього року у Верховній Раді був зареєстрований законопроект, що передбачає подання колективних позовів. Цей інститут з’явився в Англії, найбільше розвинувся в США, але сьогодні набирає обертів по всьому світу. Причому, як пише Право.ру, претензії заявників можуть довести великі компанії до банкрутства.

судова практика, Верховний Суд, Україна, новини

Трудові нюанси

У GOLAW наголошують на тому, що чинний Кодекс законів про працю є застарілим, тож законодавчі прогалини мають заповнюватися судовою практикою, зокрема Верховного Суду.

субсидії, комунальні виплати, Україна, новини

Ціна субсидії

Фахівці юридичної компанії Incolanse вказали на небезпеку чергової законодавчої ініціативи: за зменшення комунальних виплат пільговики можуть поплатитися приватною інформацією.

компенсація, моральної шкоди, незаконні рішення, Україна, новини

Про покарання гривнею

Компенсація моральної шкоди, завданої незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю суб’єктів владних повноважень, має на меті ще й запобігання вчиненню такими суб’єктами подібного в майбутньому.

7ААС, судова вікторина, Україна, новини

У 7ААС провели судову вікторину

П’ятикласники загальноосвітньої школи №4 м.Вінниці завітали до Сьомого апеляційного адміністративного суду, щоб зіграти у судову вікторину. У такий спосіб юні громадяни змогли ознайомитися з роботою суду та ліпше дізнатися про свої права та обов’язки.

суд, суддя, помічник, навчання, рішення, новини

Помічників суддів навчають писати якісні судові рішення

Господарський суд Херсонської області проводить серію навчальних заходів для помічників судді, на яких розглядають судову практику, особливості написання судових рішень та вчяться вирішувати проблемні питання під час розгляду справ.

жінка, суд, суїцид, спроба, новини

Жінка паралізувала роботу суду спробою суїциду

Мати відповідача ножем завдала собі тілесні ушкодження в залі суду та намагалась вискочити у вікно. Внаслідок протиправних дій жінки суд не зміг продовжувати розгляд справи та проводити інші засідання.

президент, право, ДБР, призначення, новини

КС може визнати за Президентом право призначати директора ДБР — подання

Доки нардепи оскаржують у Конституційному Суді право глави держави призначати директора Державного бюро розслідувань, новий Президент запропонував закріпити за ним це повноваження в Конституції.

витрати, виконавче провадження, витрати, новини

Запроваджено інститут мінімальних витрат виконавчого провадження

Міністерство юстиції України затвердило зміни до нормативно-правових актів з питань примусового виконання рішень. Тепер розмір витрат виконавчого провадження визначається постановою виконавця. Також боржник може сплатити онлайн заборгованість за виконавчим документом.

шкода, кримінальна відповідальність, відшкодування, новини

Про відшкодування шкоди

У разі незаконного притягнення до кримінальної відповідальності порядок відшкодування особі має роз’яснювати орган досудового розслідування. Якщо ж роз’яснень немає, варто звертатися з позовом до суду. Про це йдеться в постанові Великої палати Верховного Суду від 29.05.2019.

зброя, необачність, новини

Про вояцьку необачність

Брак часу на передання зброї не виключає кримінальної відповідальності за втрату військового майна. Про це зазначається в постанові Верховного Суду від 26.02.2019.