Судова практика

витрати, виконавче провадження, витрати, новини

Запроваджено інститут мінімальних витрат виконавчого провадження

Міністерство юстиції України затвердило зміни до нормативно-правових актів з питань примусового виконання рішень. Тепер розмір витрат виконавчого провадження визначається постановою виконавця. Також боржник може сплатити онлайн заборгованість за виконавчим документом.

шкода, кримінальна відповідальність, відшкодування, новини

Про відшкодування шкоди

У разі незаконного притягнення до кримінальної відповідальності порядок відшкодування особі має роз’яснювати орган досудового розслідування. Якщо ж роз’яснень немає, варто звертатися з позовом до суду. Про це йдеться в постанові Великої палати Верховного Суду від 29.05.2019.

зброя, необачність, новини

Про вояцьку необачність

Брак часу на передання зброї не виключає кримінальної відповідальності за втрату військового майна. Про це зазначається в постанові Верховного Суду від 26.02.2019.

КСУ, тримання під вартою, запобіжний захід, тривалість, рішення, новини

КСУ: Обгрунтування будь-якого періоду тримання під вартою має бути переконливо продемонстровано органами влади

Застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою на підставі суто формального судового рішення порушує принцип верховенства права. Такий висновок зробив КСУ в рішенні №7-р/2019 Справа №3-68/2018(3846/17, 2452/18, 3657/18, 347/19), текст якої друкує “Закон і Бізнес”.

Верховний Суд, спадщина, перебування за кордоном, пояснення, новини

Чи перешкоджає перебування за кордоном прийняти спадщину, пояснив ВС

Факт перебування за кордоном сам по собі не свідчить про наявність непереборних перешкод для звернення із заявою про прийняття спадщини. Такий висновок зробив ВС в постанові №161/9998/17, текст якої друкує «Закон і Бізнес».

Вищі спецсуди, участь в роботі з'їзду, новини

Вищі спецсуди наполягають на праві брати участь у роботі з’їзду

Допоки суддя зберігає свій статус, його не можна позбавляти права на участь у професійному самоврядуванні. На цьому наголошується у зверненні суддів вищих спеціалізованих судів, що перебувають у стадії ліквідації.

посвідчення, водій, новини

Про посвідчення водія

Посвідчення на право керування транспортним засобом, що належить особі, яка переїжджає на постійне місце проживання до нас, дійсне на території України протягом 60 днів з дати видачі органами ДМС документів на постійне проживання в Україні, а після цього підлягає заміні.

публічна, інформація, Україна, новини

Про публічну інформацію

Штатний розпис державної установи та документи, що регулюють режим її роботи, є публічною інформацією. Про це йдеться в постанові Великої палати Верховного Суду від 27.04.2019.

Е-судочинство, тестування, експерти, недоліки, судова практика

Мінімізувати ризики

У судах продовжують тестувати нову систему е-судочинства. І, напевне, добре, що її старт вирішили відкласти. Адже судді та експерти виявили чимало недоліків у запропонованому електронному документообігу. Про ці проблеми говорили в Одесі, де відбулася конференція, присвячена е-судочинству.

ВС, засуджений, переведення, адміністративне судочинство, судова практика

ВС: Спори про переведення засудженого віднесено до адмін’юрисдикції

Справи щодо оскарження відмови центральної комісії Міністерства юстиції в переведенні засудженого з однієї установи відбування покарання до іншої розглядаються в порядку адміністративного судочинства. Про таке йдеться в постанові Верховного Суду від 10.04.2019.

ВС, під час тендеру, орган місцевого самоврядування, Україна, новини

ВС: Під час тендеру орган місцевого самоврядування діє як суб’єкт владних повноважень

Оскарження рішень тендерного комітету департаменту обласної державної адміністрації має відбуватись у порядку адміністративного судочинства. Такого висновку дійшла Велика палата Верховного Суду (постанова від 14.05.2019).

Закарпаття, Хустський райсуд, вогкі камери, Україна, новини

У Хустському райсуді на Закарпатті підсудних утримують у вогких камерах, — омбудсмен

В приміщенні Хустського районного суду Закарпатської області неналежні умови для здійснення судочинства: відсутні туалети та кімнати для свідків, відсутня доступність для маломобільних груп населення, а в камерах для підсудних протікає стеля та грибок на стінах.

Печерський, райсуд, Україна, новини

Печерський райсуд завалений справами, а рук бракує

У Печерському суді міста Києва, що недавно переїхав в нове приміщення, не вдається оперативно завершити ремонт через брак коштів. Окрім цього, суд мучить «кадровий голод», залишаються вакантними вісім посад суддів, а через низький рівень зарплати звільняються помічники суддів і працівники апарату.