Судова практика

Національна належність, Україна, новини

Про національну належність

Національна належність особи є актом її особистого самовизначення й жодним чином не впливає на публічно-правові відносини такої особи з державою. Відповідно, суд не може розглядати спір щодо належності осіб до певної національності.

нотаріус, Україна, новини

Відсутність умисної вини не звільняє нотаріуса від відповідальності

Посвідчення довіреності, на підставі якої шахраї продали квартиру, завдало власникові останньої страждань, сумірних із вартістю втраченої нерухомості. Компенсація за моральну шкоду лягає на нотаріуса.

суд, заочне рішення, оскарження, порядок, новини

Як оскаржити заочне рішення, пояснив суд

Інститут заочного розгляду справ запроваджено у Цивільному процесуальному кодексі України та активно використовується в сучасному судочинстві. Що таке заочне рішення суду та як його оскаржити, пояснив Апостолівський районний суд Дніпропетровської області.

Kyiv Criminal Law Forum, кримінальне законодавство, Україна, новини

Актуальні проблеми кримінального законодавства обговорять на 9th Kyiv Criminal Law Forum

6 грудня центром для обговорення реформ у кримінальній юстиції, міжнародно-правових аспектів у кримінальній практиці; успішних кейсів захисту у справах про корупційні злочини; сучасних технологій та комунікацій, а також інших актуальних проблем кримінального законодавства, – стане 9-th Kyiv Criminal Law Forum.

суддя, поліцейский, ЄСПЛ, новини

За окуляри, розбиті поліцейськими, можна отримати відшкодування від держави

Чоловіка побили працівники правоохоронних органів і принизили судді, які займалися його справою. Європейський суд з прав людини визнав, що перші перейшли межі дозволеного, а другі — відступили від своїх зобов’язань. Так було констатоване подвійне порушення однієї статті Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

суд, спір, корпоративний, факт, новинисуд, спір, корпоративний, факт, новини

Спір, який не має ознак корпоративного, розглядають загальні суди — ВП ВС

Велика палата Верховного Суду розглядала справу про визнання недійсним договору та/або іншого правочину, котрий підтверджує факт відчуження/продажу корпоративних прав.

КС, представництво, професійна допомога, новини

КС вказав, що для представництва особи в суді правнича допомога не обов’язкова

Професійна допомога й інститут представництва — дві великі різниці, що не пов’язані одна з іншим. Такого висновку дійшов Конституційний Суд у справі щодо скасування адвокатської монополії.

з'їзд, кандидат, конкурс, список, новини

З’їзд суддів не включив до бюлетеня кандидатів до КС, яким РСУ не надала рекомендації

На початку розгляду першого питання порядку денного XVII позачергового з’їзду суддів до колег звернулись кандидати, які по суті не пройшли конкурс на посаду судді Конституційного Суду, який проводила Рада суддів.

законопроект, колективний позов, адвокат, новини

Для кого небезпечні групові позови й скільки на них заробляють адвокати?

Цього року у Верховній Раді був зареєстрований законопроект, що передбачає подання колективних позовів. Цей інститут з’явився в Англії, найбільше розвинувся в США, але сьогодні набирає обертів по всьому світу. Причому, як пише Право.ру, претензії заявників можуть довести великі компанії до банкрутства.

судова практика, Верховний Суд, Україна, новини

Трудові нюанси

У GOLAW наголошують на тому, що чинний Кодекс законів про працю є застарілим, тож законодавчі прогалини мають заповнюватися судовою практикою, зокрема Верховного Суду.

субсидії, комунальні виплати, Україна, новини

Ціна субсидії

Фахівці юридичної компанії Incolanse вказали на небезпеку чергової законодавчої ініціативи: за зменшення комунальних виплат пільговики можуть поплатитися приватною інформацією.

компенсація, моральної шкоди, незаконні рішення, Україна, новини

Про покарання гривнею

Компенсація моральної шкоди, завданої незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю суб’єктів владних повноважень, має на меті ще й запобігання вчиненню такими суб’єктами подібного в майбутньому.