По справах Майдану винесено 43 обвинувальних вироки — генпрокурор

Суди по справах Майдану визнали винними 50 осіб, щодо 43 із них ухвалені обвинувальні вироки.

Про це генпрокурор Юрій Луценко сказав на відкритті виставки у Мистецькому арсеналі, присвяченій учасникам Революції Гідності, повідомляє Центр інформації про права людини.

Він зазначив, що це лише перші результати судів та ці процеси були відносно короткими.

“Головне зараз відбувається в судах, де розглядаються дії виконавців злочинних наказів, у першу чергу спецпідрозділу “Беркут”, “Чорної сотні” та інших сумнозвісних дійових осіб тих сумнозвісних днів. Ці суди не можуть бути швидкими, якщо ми хочемо справді законних рішень”, – наголосив керівник ГПУ.

Він також повідомив, що загалом у суди направлений 161 обвинувальний акт щодо 252 осіб.

“Ми маємо 1800 потерпілих осіб, які визнані в цьому статусі і стежать за судами, очікуючи перших вироків. Маємо 412 вручених і оголошених у юридичному сенсі слова підозр, з них 48 високопосадовцям тієї влади, 208 – правоохоронцям. Серед них 27 слідчих, які знущалися з учасників мирних демонстрацій, 20 прокурорів, 16 суддів. У суди направлено 161 обвинувальний акт щодо 252 осіб”, — сказав Луценко.

Нагадаємо, 14 лютого в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна” начальник департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури України Сергій Горбатюк зазначив, що серед 50 судових вироків міра покарання у вигляді реального позбавлення волі була у двох, але відбуває покарання одна людина.

Він пояснив, що справи з реальними термінами для винуватців пов’язані з січневими подіями. Тоді “тітушки” побили учасника акції протесту, а потім вивезли його на автобусі та обікрали.

“Одна людина отримала чотири з половиною роки реального терміну, друга – чотири роки умовно, ще один засуджений отримав два з половиною роки позбавлення волі, але, враховуючи “закон Савченко”, після оголошення вироку він вважався таким, що відбув покарання”, – пояснив Горбатюк.

За даними Генпрокуратури, всього під час Євромайдану постраждали 2,5 тисячі людей, 104 з них загинули.

48 людей загинули в результаті розстрілів на Інститутській 20 лютого 2014 року. 80 осіб отримали поранення від обстрілів з боку “Беркуту”.

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об’єднані в одну велику “Справу Майдану”, яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone