З нового року українці повинні сортувати сміття

В Україні з 1 січня 2018 року заборонено захоронення необроблених побутових відходів. Окрім того, відтепер українці повинні сортувати сміття.

Про це пише Центр інформації про права людини.

Відповідні зміни до закону України “Про відходи” були додані ще 2012 року. Згідно з ними, великогабаритні, ремонтні та небезпечні відходи у складі побутових мають збиратися окремо від інших видів.

За невідсортоване сміття передбачені штрафи. Так, Максим Барінов зазначив, що для населення штраф складатиме від 340 до 1360 гривень, для юридичних осіб – від 850 до 1700 гривень.

Водночас міністр екології і природніх ресурсів Остап Семерак вважає ці штрафи “непомітними”.

“Будемо просити парламент суттєво переглянути ті норми, які передбачені в адміністративному кодексі, можливо, стосовно деяких порушень потрібно перекваліфікувати і в кримінальну відповідальність”, – підкреслив він.

Згідно з законом, небезпечні відходи мають відокремлюватися на етапі збирання чи сортування та передаватися спеціалізованим підприємствам, що одержали ліцензії на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами.

Перевезення побутових відходів має здійснюватися спеціально обладнаними транспортними засобами. Орган місцевого самоврядування на конкурсних засадах відтепер визначає виконавця послуг з перевезення побутових відходів з певної території населеного пункту.

Захоронення побутових відходів дозволяється тільки на спеціально обладнаних для цього полігонах та звалищах.

Під час обрання органами місцевого самоврядування або місцевими державними адміністраціями схеми санітарного очищення перевага надається пропозиціям, що передбачають більший ступінь перероблення чи утилізації побутових відходів.

Термічне оброблення (спалювання) побутових відходів дозволяється лише на спеціально призначених для цього підприємствах чи об’єктах. Спалювання побутових відходів дозволяється лише на енергетичні цілі з метою одержання теплової та/або електричної енергії.

Забороняється проектування, будівництво та експлуатація полігонів побутових відходів без оснащення системами захисту ґрунтових вод, вилучення та знешкодження біогазу та фільтрату.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone