Тернопільська облрада вимагає відібрати у УПЦ Почаївську Лавру

Тернопільська облрада звернулася до Президента України Петру Порошенко і Кабінету Міністрів України з вимогою повернути Почаївській Лаврі статус державного заповідника. За відповідне рішення під час засідання облради проголосували всі 54 депутати.

Депутати Тернопільської облради вимагають скасувати прийняту у 2003 році постанову “Про виключення зі складу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника споруд Свято-Успенської Почаївської Лаври» і передати споруди Лаври в державну власність з метою в подальшому надавати можливість представникам інших Церков відправляти там служби.

«Ми хочемо повернути у власність держави цю святиню, а потім через відкритий конкурс на право користування окремими культурними спорудами надати можливість іншим Церквам, в тому числі і Греко-Католицькій, проводити тут молебні та служби», – заявив депутат Тернопільської обласної ради від партії УКРОП, Андрій Цибульський.

Нагадаємо, Свято-Успенська Почаївська Лавра є найбільшою православною святинею на Україні, другою після Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. З 1997 року Лавра має статус ставропігії, тобто канонічно безпосередньо підпорядковується юрисдикції Предстоятеля Української Православної Церкви. У 2003 році Кабінет міністрів України передав її у безкоштовне користування Українській Православній Церкві, але при цьому Лавра залишилася у власності держави.

 

Джерело: Спілка православних журналістів

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone