“Тітушці” Крисіну суд призначив охорону

Дарницький районний суд Києва частково задовольнив клопотання адвокатів Юрія Крисіна, який проходить по справі про викрадення й катування активістів у січні-лютому 2014 року. Йому нададуть особисту охорону та охорону майна.

Як повідомляє Громадське радіо, клопотання про проведення закритого засідання суд відхилив.

Раніше через пропуск засідання, суд задовольнив прохання про примусову доставку Крисіна на засідання. Сьогодні захист відмовляється пояснити журналістам причини його відсутності.

“Може вам ще розказати, який він чай зранку пив”, — сказали адвокати журналістці Громадського радіо.

Адвокати Крисіна Тетяна Гнатюк та Ігор Василенко також сказали журналістам, що захист Крисіна подав заяву щодо хуліганства, загроз життю і здоров’ю стосовно їхнього підзахисного. Проте, під час засідання цю інформацію не підтвердили.

Після оголошення рішення суду, захист заявив, що подаватиме скаргу на дії слідчого Ігора Горчака. Адвокати стверджують, що Крисін погано почувався і не міг повністю ознайомитися з матеріалами справи, незважаючи на підписаний Крисіним протокол.

Захист надав довідку про високий артеріальний тиск, отриману в Олександрівській лікарні.

Як відомо, раніше Юрія Крисіна активісти знайшли у дитячому відділенні Інституті серця. На питання журналістів чому довідка про погане самопочуття з іншої лікарні, адвокат Ігор Василенко заявив, що вранці Крисін був в Інституті серця, а ввечері — в Олександрівській лікарні.

Юрій Крисін пропустив засідання у Дарницькому суді 15 березня через “можливу загрозу своєму життю”. Тоді його захист подав кілька клопотань, зокрема, щодо надання Крисіну охорони. На підготовчому засіданні Дарницького суду у цій справі 1 березня Юрій Крисін був присутній. Але після засідання представники українських націоналістичних організацій чекали на Крисіна під будівлею суду та супроводжували його, кидаючись сніжками, плюючись в спину та вигукуючи “Крису за ґрати!”.

На розгляд Апеляційним судом скарги прокурора та потерпілих у справі, пов’язаній з вбивством журналіста В’ячеслава Веремія, 1 березня Крисін також не з’явився. Тоді Апеляційний суд отримав телефонограму про перенесення засідання через “хворобу” Крисіна. Прокурор назвав причину неявки неповажною та попросив застосувати до Крисіна привід на наступне судове засідання.  Представник потерпілого Павло Дикань також звернув увагу суду на те, що адвокати не з’явилися взагалі без поважних причин.

Наступне засідання Дарницького суду відбудеться 29 березня о 13:30.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone