Топ-10 найпопулярніших петицій українців. Інфографіка

За 8 місяців роботи порталу електронних петицій українці подали до президента країни більше 23 тис. звернень.

Сегодня” зібрала петиції, які отримали найбільшу підтримку населення, і дізналася, як склалася їхня доля.

Як відомо щоб звернути увагу глави держави на важливу, на вашу думку, проблему, потрібно зареєструватися на спеціальному порталі, створити петицію і зібрати протягом трьох місяців мінімум 25 тис. підписів за. Якщо це завдання виконано, далі вашу петицію повинен розглянути президент: за даними порталу, гарант уже розглянув і дав відповіді на 32 петиції, а ще три перебувають у нього на розгляді.

Але всі ці петиції були зареєстровані давно. Зараз же інтерес населення до цього інструменту спілкування з владою згас: більше 90% петицій або не змогли набрати потрібну кількість голосів, або все ще в процесі набору, і процес цей йде дуже повільно. Ще сумніше йдуть справи на сайті петицій до парламенту: там 25 тис. голосів набрала лише одна петиція (на підтримку законопроекту про профосвіту), понад 200 петицій так і не зібрали потрібної підтримки, а ще 100 – продовжують намагатися.

Перша петиція набрала на сайті президента необхідні 25 тис. підписів за рекордних чотири дні. Її подала ще 29 серпня минулого року “Українська асоціація власників зброї” з вимогою законодавчо затвердити право громадян на захист (доповнити Конституцію частиною про вільне володіння вогнепальною зброєю і прийняти закон про цивільну зброю і боєприпасах). “Нас відправили до Конституційної комісії вести обговорення. Ми намагаємося домовитися з кінця жовтня. Безрезультатно“, – розповів нам автор першої петиції Георгій Учайкін.

Втім, не всі петиції канули в Лету: так, минулого тижня Петро Порошенко відреагував на петицію волонтерів та активістів (яка, до речі, ще навіть не встигла набрати 25 тис. голосів) і звільнив командувача ВМС Сергія Гайдука (його звинувачували в неперешкоджання дезертирства і передачі особових справ українських моряків в РФ).

Крім серйозних звернень існують і десятки безглуздих петицій. Наприклад, призначити Дарта Вейдера прем’єр-міністром (набрала потрібну кількість голосів) Порошенко відмовився, посилаючись на раду коаліції. Є на сайті і петиція “Ні одностатевим шлюбам!” (її підтримали 1,2 тис. українців). І лише по одному голосу отримали дві петиції: в одній автор пропонує підвищити туристичну привабливість країни за рахунок повного “легалайза” марихуани. Автор другої просить Київ “надати допомогу РФ в оплаті оренди посольства РФ в Польщі” (борг РФ – близько 2 млн євро).

Адміністрація Президента, Петро Порошенко, інфографіка, президента

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone