Трирічний план

Окрім прийняття бюджету, в Україні запроваджується бюджетна декларація, яка передбачатиме сукупну стелю видатків та надання кредитів на середньостроковий період. Таким уважається плановий та наступні за плановим 2 бюджетні періоди.

Відповідний закон — про внесення змін до Бюджетного кодексу (щодо правового підґрунтя для запровадження середньострокового бюджетного планування) (№8044) — підписав Президент. Відтепер усі органи виконавчої влади повинні складати власний трирічний план.

Бюджетна декларація міститиме положення щодо основних прогнозних макропоказників економічного й соціального розвитку країни на кожен рік середньострокового періоду, пріоритетних завдань податкової політики, взаємовідносин державного бюджету з місцевими бюджетами та загальних показників доходів, фінансування, видатків і кредитування державного бюджету на кожен рік середньострокового періоду.

Цікаво, як будуть реалізовані високі цілі щодо самостійного складання бюджетних декларацій органами влади в умовах децентралізації, оскільки, обтяживши додатковими зобов’язаннями, забули передати необхідні повноваження.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone