Триває робота над роз’ясненнями щодо неправосудних рішень

Сьогодні у Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних та кримінальних справ відбулось засідання робочої групи з питань підготовки до другого читання проекту постанови пленуму ВССУ про судову практику у справах про постановлення суддею завідомо неправосудних рішень.

Відповідний проект постанови було прийнято у першому читанні 25 вересня 2015 року. Наразі робота продовжується з поперемінним успіхом. Як вже повідомлялось раніше, розглядалась пропозиція звернутись з цим питанням до Конституційного Суду.

Що ж стосується такої тривалої роботи над документом, то секретар пленуму ВССУ Дмитро Луспеник зауважив, що через відсутність єдності включових питаннях як з боку суддів, так і з боку науковців, зацікавлених державних органів та установ, адвокатської спільноти не вдається дійти узгодженої позиції щодо деяких ключових роз’яснень практики застосування статті 375 КК. Тому робота з доопрацювання окремих роз’яснень, які містить проект постанови, триває.

Як повідомили у ВССУ, свої пропозиції висловили судді ВССУ, ВГСУ, члени Науково-консультативної ради при ВССУ, представники Верховного Суду, Генпрокуратури, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Національної школи суддів України, адвокатської спільноти.

 

Джерело: Закон і бізнес

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone