У ДСАУ де-факто визнали відсутність повноважень у члена ВККС С.Щотки

У Державній судовій адміністрації розпочали прийом документів від охочих стати членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів за квотою очільника ДСАУ. Водночас триває спір щодо іншого конкурсу, за результатами якого керівництво цього відомства має бути змінене.

Як повідомила прес-служба ДСАУ, публічний добір кандидатів для призначення членом ВККС відбудеться 9 квітня. Причому взяти участь у конкурсі можуть тільки правники, які не є суддями. Утім, для судді у відставці в ч.2 ст.94 закону «Про судоустрій і статус суддів» не встановлено прямої заборони бути призначеним від цього органу.

За квотою ДСАУ у ВККС нині працюють Станіслав Щотка й Тарас Лукаш. В останнього строк повноважень спливає у квітні 2020-го. Натомість у заступника голови ВККС, за твердженнями деяких правників, каденція закінчилася ще півроку тому. Й у відповідному позові серед інших є вимога про

визнання протиправною бездіяльності ДСАУ щодо непризначення нового члена комісії замість С.Щотки.

Водночас, як відомо, комісія з питань вищого корпусу державної служби в системі правосуддя при Вищій раді правосуддя вже провела конкурс й визначила його переможців на керівні посади у ДСАУ. Щоправда, чинний голова відомства Зеновій Холоднюк та його заступник Людмила Гізатуліна домоглися видачі забезпечувальної ухвали про зупинення дії рішення комісії.

Очевидно, судові процеси навряд чи встигнуть закінчитися до 9 квітня. Тож і легітимність призначення нового члена ВККС буде під сумнівом.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone