У Києві люди в масках погромили виставку художника

Невідомі в масках розгромили виставку українського художника Давида Чичкана “Втрачені можливості”, яка тривала в Центрі візуальної культури в Києві.

7 лютого, близько 18:00, понад 10 осіб ввірвалися в приміщення ЦВК, побили охоронця, знищили роботи й втекли, пише УП. Культура.

ВиставкаЧичкан_h500_m3

“Ми відкрили виставку, як і було заплановано, о 14-й. Одразу помітили “скаута”, що явно прийшов на розвідку, й зрозуміли, що можливий напад. Ми викликали охоронця й зачинили виставку зсередини. Відчиняли лише для відвідувачів, яких по одному пускав охоронець”, – розповіла виданню співробітниця ЦВК, яка попросила не називати її імені.

Близько 18-ї охоронець пішов відчиняти двері для чергового відвідувача. Раптом на виставку увірвалося близько 15 осіб із закритими обличчями, серед них і дівчата, й почали нищити роботи.

Три співробітниці Центру зачинилися в офісі й викликали Національну поліцію. Наряд приїхав лише через 40 хвилин, коли нападники давно зникли, й відмовився їх переслідувати.

Погром експозиції тривав близько 5 хвилин. За цей час невідомі в масках завдали тілесних ушкоджень охоронцеві, який намагався чинити опір. Знищили всі роботи, обписали стіни графіті з текстом “Слава Україні!”, “Рупор Москви”, “Сепари” тощо, проломили стіни, пошкодили радіатор.

Організатори виставки підозрюють в атаці на ЦВК праворадикалів. Вони розповідають, що перший напад невідомі вчинили 4 лютого, коли художник мав провести авторську екскурсію виставкою. Цьому передували погрози з боку праворадикалів у мережі Facebook.

Тоді співробітники інституції скасували екскурсію й закрили експозицію. Утім, кілька невідомих все одно намагалися ввірватися в зачинені двері. При цьому пошкодили банер, зірвали плакат і побили випадкового перехожого. Він виявився військовим контрактної служби Збройних сил України.

Виставка “Втрачені можливості” відкрилася в Центрі візуальної культури 2 лютого. У представлених роботах художник-анархіст Давид Чичкан, активний учасник протестів на Майдані, намагався переосмислити Майдан як революцію, яка не досягла своєї мети, не розкрила свого емансипативного потенціалу, що, зрештою, призвело до війни.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone