У Луганську арештували пенсіонерку за розклеювання проукраїнських листівок

“Поліція” угруповання “ЛНР” затримала пенсіонерку за розклеювання проукраїнських листівок та зберігання у квартирі вибухівки.

Про це пише Центр інформації про права людини.

“Ми спілкувалися з нею час від часу. А дев’ятого лютого я не зміг до неї додзвонитися. Двері у квартиру зачинені. Я схвилювався”, – розповів Радіо Свобода житель сусіднього будинку, який просив не називати його імені через міркування безпеки.

За його словами, згодом одна з сусідок розповіла, що жінку затримали за розклеювання листівок.

“Про це повідомив дільничний “поліцейський” – їм на нараді доповіли й наказали пильніше придивлятися до настроїв людей”, – каже співрозмовник.

У розпорядженні редакції Радіо Свобода є текст КУПП (службові записи у поліцейському добовому зведенні; від російського “книга учета преступлений и происшествий”). Повідомляється, що на місце виїжджали “відділ по боротьбі з екстремізмом Управління по боротьбі з екстремізмом та організованою злочинністю МВС ЛНР” (“ВБЕ УБЕОЗ”) та “слідчо-оперативна група районного управління”. Вилучено 12 листівок.

Другий КУПП №1056 – це фіксація “вилучення вибухівки” (перелічених у повідомленні детонаторів та пластиду з тротилом). За місцем проживання пенсіонерки їх “виявили” під час обшуку о 23.05 співробітники “ВБЕ ОБЕОЗ” “в ході проведення операції “Стоп терор”.

Жінку хочуть притягнути до відповідальності за статтею 267 ч.1 “кримінального кодексу ЛНР”. Стаття називається “Незаконні придбання, передача, збут, зберігання, перевезення або носіння зброї, його основних частин, боєприпасів”. Частина 1 передбачає “обмеження волі на строк до трьох років, або примусові роботи на строк до чотирьох років, або арешт на термін до шести місяців, або позбавлення волі на строк до чотирьох років”.

Як повідомила “Громадському радіо” керівниця ГО “Блакитний птах”, волонтерка та експертка з обміну полоненими Ганна Макроусова, що саме знайшли в пенсіонерки – невідомо.

“Там заявляли, що її затримали за те, що вона розклеювала оголошення. А після цього з’явилася інформація, що у неї була вибухівка і багато іншого. Але жінка не має онуків. Вона нікуди не виїжджала. Це все виглядає як маячня. Це дуже важка справа. Бо звертатися нікуди. Її сусіди, коли шукали, то зверталися до представників так званої “ЛНР”. Але за тим законом, який вони прийняли, вони нікому нічого можуть не розповідати. І можуть тримати людину близько двох місяців. В Україні звертатися треба в поліцію та СБУ”, – розповіла Макроусова.

На початку лютого угруповання “ЛНР” оприлюднило “закон” “Про протидію екстремістській діяльності”. “Громадянами ЛНР”, на яких розповсюджується “закон” названі усі, хто проживав на території окупованої Луганщини на 12 травня 2014 року.

Раніше повідомлялося, що ватажок угрупування “ЛНР” Леонід Пасічник видав “закон”, який дозволяє так званим “правоохоронним органам республіки” “превентивно затримувати” людей на термін до 60 діб.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone