У новій коаліційній угоді треба прописати ухвалення закону про люстрацію, узгодженого з Венеціанською комісією

В оновленій коаліційній угоді обов’язково має бути пункт про ухвалення парламентом закону про люстрацію, який був доопрацьований разом з Венеціанською комісією, заявляє народний депутат з фракції “Народний фронт” Леонід Ємець.

Питання доопрацювання разом із Венеціанською комісією закону про люстрацію має бути занесено до коаліційної угоди і проголосовано в парламенті з дуже чітким терміном виконання цього завдання“, – сказав Л.Ємець у кулуарах парламенту в п’ятницю.

Він підтвердив, що “Народний фронт” підготував свою частину доповнень і змін до коаліційної угоди.

Депутат нагадав, що Венеціанська комісія разом з народними депутатами України допрацювала закон про люстрацію, який зараз розглядається Конституційним Судом України.

Ми записали до коаліційної угоди умови ухвалення закону про люстрацію“, – сказав він.

Також Л.Ємець зазначив, що в коаліційній угоді залишаються все ті позиції, які були раніше в коаліційній угоді, зокрема щодо створення на базі парламенту конституційної комісії. “Ми вимагаємо виконання саме цього пункту“, – сказав представник “Народного фронту”.

За його словами, в коаліційній угоді також залишиться норма про повне перезавантаження всього судового корпусу України.

Він також висловив думку, що в оновленій коаліційній угоді треба прописати “дуже жорсткі покарання за порушення термінів виконання коаліційної угоди“. За його словами, саме цей пункт є наразі питанням дискусій.

Л.Ємець також вважає, що в коаліційній угоді має бути передбачений пункт, що якщо воно не виконується, то це зумовлює “або відставку уряду, або відставку керівництва окремих міністерств, або це перевибори парламенту, щось таке жорстке, щоб в голову не прийшло ігнорувати вимоги коаліційної угоди“.

 

Джерело: Інтерфакс

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone