У парламенті пропонують впровадити народний контроль за владою

Українські депутати придумали створити комітети народного контролю, які можуть перевіряти парламент, уряд, президента, ГПУ і навіть вимагати відставки чиновників. Такий законопроект був зареєстрований в парламенті вже двічі.

Згідно з текстом законопроекту, комітети народного контролю (КНК) будуть неурядовими та некомерційними організаціями. До їх складу зможуть потрапити як прості громадяни, так і громадські організації, але членам політпартій і чиновникам вхід туди буде закритий. Крім того, що КНК перевірятимуть дотримання Основного закону у владних кабінетах, вони також зможуть відстороняти від займаних посад держслужбовців, що провалили їх перевірку. При цьому однією з ключових норм стане можливість народних комітетів реєструвати законопроекти в парламенті.

При цьому фінансуватися НК будуть за рахунок держбюджету, а орендувати вони зможуть комунальні площі за пільговою ціною – за 1 кв. м зможуть платити всього 1 грн. Окремим пунктом в законі прописано, що член народного комітету, він же народний контролер, має право на носіння та використання травматичної зброї. Але зарплати вони отримувати за роботу не будуть.

Однак в парламенті проектом незадоволені і вважають, що його потрібно доопрацювати. У Комітеті правової політики проект вже вдруге відхиляють.

«Згідно із законом КНК без узгодження отримують статус суб’єктів владних повноважень, хоча вони створюються не в результаті голосування, а на зборах засновників. І це фактично підпадає під визначення узурпації влади», – відзначають в комітеті.

Незадоволені депутати і тим, що КНК зможуть реєструвати закони, що порушує Конституцію, а також тим, що на них потрібно буде виділяти гроші з бюджету.

 

Джерело: Юридична практика

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone