У Польщі очікують потік мігрантів з України

Глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський не виключає потоку біженців в Польщу зі сходу, зокрема, України, в результаті можливого загострення російсько-українського конфлікту.

Про це глава польської дипломатії заявив у понеділок у Варшаві.

«Польща розташована на східному фланзі ЄС і НАТО; вона межує з Росією і Україною – країнами, які знаходяться у відкритому конфлікті. Кінця цього конфлікту не видно, а тому може статися така ситуація, що цей конфлікт загостриться і ми станемо метою масової еміграції з цих територій», – зазначив Вітольд Ващиковський.

Також він додав, що у зв’язку з російсько-українським конфліктом Варшава повинна мати «резерви» і «свободу дій» щодо можливого прийому біженців з цього напрямку.

Як відомо, у вересні минулого року попередній уряд Еви Копач зобов’язалося прийняти в Польщі близько 7 тис. біженців. Однак, на сьогоднішній день Польща не прийняла жодного біженця.

Новий уряд Беати Шидлов переконує, що в країні зараз немає можливості для їх прийому.

Крім цього, у Варшаві відзначають, що біженці не мають бажання вторгатися в Польщу і собі за мету вибирають більш багаті країни Заходу Європи.

Варшава поряд з іншими країнами «Вишеградської групи» також не погоджується на подальший квотний розподіл біженців між країнами ЄС.

 

Джерело: Судово-юридична газета

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone