У Раді Європи похвалили український КПК 2012 року

Комітет міністрів Ради Європи схвально оцінив запровадження нового Кримінального процесуального кодексу та закону «Про безоплатну правову допомогу». Таку резолюцію було прийнято за результатами наради, що відбулася у Страсбурзі.

Загалом, остаточні резолюції були схвалені щодо 267 рішень Європейського суду з прав людини стосовно 20 різних країн, повідомляється на сайті КМ РЄ.

Зокрема, у контексті групи справ «Балицький проти України» відзначено, що положення КПК 2012 року та згаданого закону здатні виправляти недоліки, виявлені ЄСПЛ. Йдеться про порушення §1 і п.«c» §3 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, зокрема, в частині незабезпечення законного представництва усіх затриманих, обвинувачених або підозрюваних.

У новому КПК виправлено й більшість недоліків, виявлених ЄСПЛ у справі «Харченко, Чанєв і Корнейкова проти України» в контексті порушень §§1, 3, 4 ст.5 конвенції. Водночас, наголошено на необхідності судового контролю за реалізацію права на захист для осіб, які знаходяться під вартою, з моменту початку позбавлення волі.

Як повідомили «ЗіБ» у прес-службі ВСС, також комітет відзначив практичні рекомендації Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ як такі, що сприятимуть національним судам у забезпеченні ефективного права на захист у кримінальних справах відповідно до вимог конвенції.

Однак, КМ РЄ висловив занепокоєння із приводу того, що українська влада дотепер не прозвітувала стосовно унеможливлення інших порушень ст.5 конвенції, що були виявлені ЄСПЛ. Тож комітет запросив надати таку інформацію до 12 березня наступного року.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone