У Сумах шукають нових присяжних для судів

Правове управління розпочало прийом документів від охочих стати присяжними Зарічного районного суду м. Суми та Ковпаківського районного суду м. Суми на найближчі три роки. Прийом заяв триватиме до 20 січня.

Про це “ЗіБ” повідомили у прес-службі Сумської міської ради.

Зазначається, що присяжними можуть бути громадяни України віком від 30 до 65 років, які володіють державною мовою і постійно проживають на території Сум. Присяжних залучатимуть до вирішення певної категорії цивільних і кримінальних справ – кого до якої конкретно визначатиме автоматизована система документообігу.

На час виконання присяжними обов’язків у суді, за місцем їхньої основної роботи зберігаються всі гарантії та пільги. Роботодавці зобов’язані увільняти присяжних від роботи на час виконання ними обов’язків зі здійснення правосуддя, не виконання такого зобов’язання вважається неповагою до суду. Для присяжних передбачена грошова винагорода – понад 300 грн. за годину роботи в суді. Присяжні не можуть розголошувати відомості, які стали їм відомі під час судового засідання, а також зобов’язані подавати електронну декларацію.

Наразі виявили бажання стати присяжними 10 містян – усі воліють потрапити до Зарічного районного суду м. Суми.

Прийом заяв триватиме до 20 січня (м. Суми, майдан Незалежності, 2, каб. 79). У березні будуть сформовані списки присяжних, які потім затверджуватиме міська рада.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone