У ВАСУ відповіли на звинувачення щодо поновлення працівників МВС

Кожен громадянин України, у тому числі працівник поліції має право на звернення до суду для захисту своїх прав, свобод та інтересів. Про це заявили у Вищому адміністратвиному суді у відповідь на слова голови Нацполіції щодо того, що реформу поліції можуть звести нанівець рішення судів про поновлення на роботі працівників МВС, які не пройшли переатестацію.

Відповідну заяву ВАСУ розміщено на сайті суду.

Так, 7 квітня 2016 року Глава Національної поліції України Хатія Деканоідзе в інтерв’ю журналістам програми «Схеми» заявила, що реформу поліції можуть звести нанівець рішення судів про поновлення на роботі працівників МВС, які не пройшли переатестацію. Також вона звинуватила суди у проведенні закритих судових засідань.

З огляду на це ВАСУ відзначив, що в країні гарантується звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України.  Таким чином, кожен громадянин України, у тому числі працівник поліції має право на звернення до суду для захисту своїх прав, свобод та інтересів.

Також Вищий адміністративний суд запевняє, що закритих судових засідань при розгляді спорів щодо скасування наказів про звільнення працівників поліції не було.

“Стосовно заборони відеофіксування судового засідання на прохання позивача, про яку йшлося у публікації «Схемам» заборонили знімати суд щодо звільнених поліцейських та погрожували адмінсправою», то суддя керувався п.8 ст.12 Кодексу адміністративного судочинства, де зазначено, що проведення в залі судового засідання фото- і кінозйомки, відео-, звукозапису із застосуванням стаціонарної апаратури, а також транслювання судового засідання по радіо і телебаченню допускаються на підставі ухвали суду за наявності згоди на це осіб, які беруть участь у справі, крім тих, які є суб’єктами владних повноважень” – йдеться у заяві суду.

Таким чином, відзначають у ВАСУ, звинувачення на адресу судів з боку посадової особи не має під собою об’єктивних і правових підстав.

З повним текстом заяви можна ознайомитись тут.

 

Джерело: Закон і бізнес

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone