У вересні зафіксована найбільша кількість порушень свободи слова з початку року

У вересні в Україні зафіксовано загалом 40 випадків порушень свободи слова та прав журналістів, з них 18 випадків стосуються застосування фізичної агресії стосовно журналістів.

Про це повідомляє ІМІ з посиланням на свій щомісячний моніторинг “Барометр свободи слова”.

За даними організації, у вересні зафіксована найбільша кількість порушень з початку року  (січень – 15, лютий – 21, березень – 16, квітень – 26, травень – 24, червень – 20, липень – 28 , серпень – 23).

За даними моніторингу ІМІ, найбільшу кількість порушень прав журналістів експерти ІМІ зафіксували у вересні у категорії “перешкоджання законній журналістській діяльності” – 10 випадків. Кількість перешкоджань у порівнянні з серпнем зросла майже вдвічі (серпень – 6 випадків).

У вересні у трійку основних порушень свободи слова, окрім перешкоджань, також увійшли обмеження доступу до інформації (8 випадків) та погрози і залякування журналістів (5 випадків).

“У вересні, з початком політичного сезону, зросла кількість погроз і залякувань журналістам. Зокрема, цього місяця було зафіксовано 5 випадків тільки психологічного тиску на журналістів”, – заявила виконавча директорка ІМІ Оксана Романюк.

За її словами, ІМІ підготувало чергову щомісячну підбірку порушень свободи слова, та готує окрему підбірку випадків з початку року, які будуть передані до уваги правоохоронних органів, для того щоб покращити і пришвидшити розслідування “журналістських справ”.

Випадки побиття у вересні залишилися на тому ж рівні, що у серпні – 3 випадки (серпень – 3).

Також ІМІ зафіксував по 4 випадки судових позовів проти ЗМІ та таку ж кількість випадків економічного тиску. Зокрема, це небажання влади профінансувати ПАТ “Національна суспільна телерадіокомпанія України” і виконати вимоги закону.

Крім того, ІМІ зафіксував 2 випадки кібер-атак на скриньки журналісток з Волинської та Рівненської областей. Також експерти ІМІ зафіксували по 1 випадку непрямого, політичного та юридичного тиску, а також один випадок судових позовів від журналістів.

Таким чином, з початку року ІМІ зафіксував 21 побиття журналістів, 5 випадків цензури, 64 випадки перешкоджання, 31 – обмеження доступу до інформації та 26 випадків погроз.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone