У відділеннях СБУ зони АТО не утримують затриманих чи ув’язнених – глава СБУ

СБУ обґрунтовано відмовила делегації ООН у доступі до приміщень районних підрозділів спецслужби в Маріуполі та Краматорську, оскільки там не утримують затриманих чи ув’язнених.

Про це 26 травня на брифінгу у Львові заявив голова Служби Безпеки України Василь Грицак.

“Я особисто підписував документи, якими дозволяв іноземним спостерігачам відвідувати заклади тримання осіб, які перебувають під вартою – СІЗО. Але це не означає, що іноземні спостерігачі повинні заходити до районних підрозділів СБУ у зоні АТО. Якщо ви приїдете, наприклад, у США і захочете зайти до ЦРУ чи ФБР – у підвал, у кабінет. Вас туди впустять?!” – запитує глава СБУ.

“По-друге, у нас не утримуються люди в районних підрозділах СБУ. Натомість, там працюють оперативні співробітники. Там стоїть апаратура засекречування, зброя, документи”, – додав він.

Водночас Василь Грицак наголосив, що Служба Безпеки України працює відкрито і допускає іноземних спостерігачів до місць тримання затриманих або ув’язнених.

“Ми показали близько 600 осіб, затриманих СБУ, справи щодо яких перебувають на стадії досудового розслідування або очікують суду. Натомість з боку “Д/ЛНР” було здійснено допуск лише до чотирьох людей. Ось вам статистика. Ми нічого не порушували у цьому плані. Я готовий поспілкуватися з членами цієї місії і дати роз’яснення”, – зазначив очільник СБУ.

Як повідомлялося, делегація Підкомітету ООН з попередження катувань призупинила свій візит до України після того, як їй було відмовлено у доступі до місць в декількох районах країни, де, за Їх припущенням, працівники Служби Безпеки України позбавляють людей волі.

 

Джерело: Центр інформації про права людини

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone