У ВРП розповіли, кого планують взяти в інспектори

З часом штат інспекторів Вищої ради правосуддя становитимуть судді, тобто люди з відповідним досвідом. Тим більше в закон закладено механізм, що передбачає можливість долучити до цієї роботи суддів у відставці.

Про це заявив Голова ВРП Ігор Бенедисюк під час семінару «Дисциплінарна відповідальність суддів в Україні», передає «Закон і Бізнес».

Він зауважив, що сьогодні величезний обсяг матеріалів та неможливість сформувати належним чином інспекторський склад ВРП не дають змоги оперативно опрацьовувати скарги на суддів. Пояснюючи це І.Бенедисюк повідомив присутнім про результати розгляду дисциплінарних справ з початку лютого 2017 року.

Він наголосив, що відбулося близько 40 засідань дисциплінарних палат, розглянуто близько 600 матеріалів, ухвалено 15 рішень про застосування стягнення у виді подання про звільнення судді з посади, щодо 198 суддів вирішено відмовити у відкритті дисциплінарних справ, щодо 100 суддів – залишити без розгляду та повернути скаржнику, щодо 92 суддів – відкрити дисциплінарні справи, щодо 42 – відмовити у притягненні до дисциплінарної відповідальності.

«Звичайно, якщо порівняти ці цифри з кількістю справ, які перебувають у нас на розгляді, це досить скромні показники. Але хочу відмітити дуже напружену роботу дисциплінарних палат. Можливо, ми зможемо її здійснювати більш ефективно коли запровадимо електронні процедури та зможемо розширити персонал, завдяки чому зможе здійснюватись попередній розгляд скарг», − підсумував І.Бенедисюк.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone