У ВРП створили комісію з питань вищого корпусу держслужби

Вища рада правосуддя затвердила персональний склад комісії з питань вищого корпусу державної служби в системі правосуддя. До неї увійшли по два члени від ВРП, ВККС та суддів.

Згідно з частини другої статті 29 закону «Про Вищу раду правосуддя» до складу комісії входять:

– два члени Вищої ради правосуддя, які не є суддями чи суддями у відставці;

– два члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, які не є суддями чи суддями у відставці;

– два члени Ради суддів України;

– три судді Верховного Суду.

Голова Верховного Суду України повідомив ВРП, що законом  «Про судоустрій і статус суддів» від 7 липня 2010 року, положеннями якого до припинення діяльності у зв’язку з початком роботи Верховного Суду керується Верховний Суд України, не передбачені повноваження ВСУ в частині формування складу комісії.

«Рішенням Ради від 18 травня 2017 року № 1172/0/15-17 затверджено Положення про Комісію з питань вищого корпусу державної служби в системі правосуддя, відповідно до пункту 12 якого засідання Комісії вважається правомочним, якщо в ньому бере участь не менше двох третин від загального складу Комісії. Загальний склад Комісії – 9 членів, дві третини від загального складу становлять 6 членів Комісії. Отже, за таких обставин Комісія правомочна проводити засідання і ухвалювати рішення», – зазначив член ВРП Вадим Беляневич.

Враховуючи це, ВРП вирішила затвердити персональний склад комісії з питань вищого корпусу державної служби в системі правосуддя:

– Комков Володимир Кирилович – член Вищої ради правосуддя;

– Малашенкова Тетяна Михайлівна – член Вищої ради правосуддя;

– Лукаш Тарас Валерійович – член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;

– Прилипко Сергій Миколайович – член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;

– Мєзєнцев Євген Ігорович – член Ради суддів України, суддя Київського апеляційного адміністративного суду;

– Суховий Валерій Григорович – член Ради суддів України, суддя Київського апеляційного господарського суду.

Крім того, ВРП вирішила утворити Міжнародну консультативну раду при Вищій раді правосуддя та  затвердити Положення про Міжнародну консультативну раду при Вищій раді правосуддя. ЇЇ метою є налагодження, розвиток та підтримання відносин між національними та іноземними органами та установами системи правосуддя, а також міжнародними організаціями з метою обміну досвідом, консультативною, експертною, іншою допомогою для впровадження судової реформи в Україні.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone