УАПЦ: влада ділить українців на своїх та чужих

Нинішня влада штучно і цілеспрямовано ділить громадян України на своїх і чужих і «з презирством і цинічною зневагою» відноситься до Української Автокефальної Православної Церкви.

Про це йдеться в зверненні Архієрейського собору і Патріаршої ради УАПЦ.

У заяві стверджується, що київська влада заборонила автокефалам здійснювати богослужіння в Андріївській церкві, кафедральному соборі УАПЦ, в зв’язку з ремонтом церкви. На думку глави УАПЦ влада могла би дозволити здійснювати богослужіння, оскільки ремонт здійснюється ззовні храму, а не всередині.

У зверненні також зазначається, що заборона була накладена і на здійснення богослужіння в приміщенні т.зв. «каретної», розташованої під сходами Андріївської церкви, в результаті чого громада УАПЦ змушена здійснювати богослужіння під відкритим небом.

Автори заяви підкреслюють, що в той час як віруючі УАПЦ змушені молиться на вулиці, влада передала в розпорядження Київського Патріархату храм Малої Софії, хоча могла б надати право на тимчасове служіння в ньому саме УАПЦ. На думку автокефалії, УПЦ КП не мала нагальну потребу в дозволі на проведення богослужінь у Малій Софії.

«Хоча нинішня влада називає себе демократичною і європейською, однак вона не підтримує загальноєвропейські етичні цінності, оскільки нерівноцінно ставиться до своїх громадян в Україні, в тому числі і до християнських спільнот в ній», – роблять висновок у заяві.

 

Джерело: Спілка православних журналістів

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone