Убивство в СІЗО: Мін’юст нарікає на нестачу грошей для пенітенціарної системи

У Міністерстві юстиції скаржаться на недофінансування як один з факторів, який призвів до вбивства співробітниці Одеського СІЗО.

Про це на брифінгу 20 серпня сказав заступник міністра юстиції Денис Чернишов, передає “Інтерфакс-Україна”.

Він повідомив, що цього року сталися 20 нападів на співробітників пенітенціарних установ. Останній випадок — в Одеському ізоляторі.

На думку заступника міністра, вбивство співробітниці одеського ізолятора ще раз показало небезпечність цієї роботи і необхідність залучення уваги до системи і реформ, які відбуваються у ній.

“Ми не просто здивовані, ми обурені таким підходом… Наші права теж мають бути захищені”, – заявив заступник міністра.

Зокрема, за його словами, ключовою проблемою залишається недоукомплектація співробітників. Через низький рівень фінансування і, відповідно, низьку зарплату, чоловіки не хочуть йти працювати в пенітенціарну систему, а в деяких установах майже половина персоналу — жінки. Уцілому нестача персоналу складає близько 50%.

Денис Чернишов нагадав, що бюджет системи на цей рік складає лише близько 40% від необхідних потреб. Це менше 4 млрд грн на всю пенітенціарну систему.

“Просимо звернути на це увагу Міністерство фінансів, бюджетний комітет, Верховну Раду”, – наголосив Денис Чернишов.

За даними аналітичного порталу “Слово і Діло”, за два місяці 2017 року вісім чиновників Мін’юсту отримали винагороди у понад 23 мільйони гривень.

Тим часом у відомстві запевняють, що ці суми посадовцям з Департаменту виконавчої служби міністерства не є преміями та не потребують додаткових витрат з державного бюджету.

У Мін’юсті переконують, що ці суми — виконавчий збір, який становить 10% від суми боргу, що стягнутий з боржника.

“Виплата винагороди державному виконавцю здійснюється в межах і за рахунок відповідних надходжень до спеціального фонду державного бюджету, що формується з коштів виконавчого збору, стягненого державними виконавцями з боржників, і не потребує додаткових витрат Державного бюджету України”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, після того, як 17 серпня у 5 корпусі одеського СІЗО виявили розчленоване тіло молодшого інспектора відділу режиму і охорони Олени Порошенко під слідчим ізолятором в Одесі зібрався імпровізований мітинг. Кілька десятків рідних ув’язнених та активісти низки громадських організацій твердять, що  арештантів били спеціально привезені з інших регіонів України пенітенціарники. Вони вимагають від адміністрації СІЗО припинити акції залякування.

 

Джерело: Центр інформації про права людини

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone