Україна має прозоро розслідувати трагедію в Одесі – ЄС

Голова представництва ЄЄ в Україні Ян Томбінський закликав українську владу провести незалежне і прозоре розслідування трагічних подій в Одесі, що відбулися 2-го травня 2014 року, а також покарати винних.

Про це він написав на сторінці представництва ЄС у мережі Facebook.

“Сьогодні ми вшановуємо другу річницю трагічних подій в Одесі, що відбулися 2-го травня 2014 року. Тоді понад 40 осіб загинуло та понад 200 були поранені”, – йдеться у заяві представництва.

“Я закликаю українську владу слідувати рекомендаціям Міжнародної дорадчої групи Ради Європи та провести незалежне та прозоре розслідування. Всі ті, хто відповідає за злочини, мають постати перед судом”, – наголосив Ян Томбінський.

У листопаді 2015 року у Києві представили звіт Міжнародної дорадчої групи про розслідування подій в Одесі. У ньому йдеться, що розслідування трагедії проведене на національному рівні, не відповідає вимогам Конвенції з захисту прав людини. Проблема полягає, зокрема, у відсутності фахівців та невміння Генпрокуратури та МВС розділити між собою повноваження під час розслідування трагедії в Одесі.

У документі, який МВС України назвало думкою експертів, йдеться, що належного розслідування вини міліції не провели. До того ж правоохоронні органи України знали, однак усвідомлено гальмували розслідування фальсифікації документів.

 

Джерело: Центр інформації про права людини

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone