Україна має виплатити компенсацію за розгляд справи протягом 14 років

Європейський суд з прав людини виніс рішення у справі проти України, згідно якого 4 особам мають компенсувати 20 тис. євро за перевищення розумних строків судового розгляду. Зокрема, кримінальну справу у першій інстанції розглядали понад 14 років.

Відповідне рішення ЄСПЛ виніс 16 березня у справі «Боднар та інші проти України» №10071/11.

На відсутність ефективного засобу юридичного захисту в національному законодавстві та надмірну тривалість кримінальної справи до Страсбургу поскаржилися чотири заявники. На їх думку Україна порушила статті 13 та 34 Конвенції про захист прав людини і основних свобод.

У своєму рішенні суд наголошує, що «розумна тривалість судового розгляду» визначається  конкретними критеріями та обставинами справи, а саме складність та поведінка сторін.

Розглянувши матеріали справи, ЄСПЛ не знайшов жодного аргументу, здатного виправдати  тривалість судового розгляду, та присудив скаржникам грошову компенсацію у загальній сумі 20,200 євро.

Згідно рішення суду, Сергій Боднар отримає 8 600 євро компенсації. Його справа розглядалася у першій інстанції  14 років, 3 місяці і 30 днів (з 1997 року по 2012). Віктор Рудницький та Алла Пилипенко отримають по 4 200 євро компенсації за проходження справи у першій, апеляційній та касаційній інстанції 12 років, 7 місяців і 3 дні. Олегу Грабовському за кримінальне провадження тривалістю 6 років, 6 місяців і 7 днів компенсують 3 100 євро.

Рішення ЄСПЛ щодо виплати компенсації направлено відповідачу 6 квітня. Україна має виплатити заявникам кошти протягом трьох місяців з моменту його отримання.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone