Україна підписала документ, що дозволяє миротворцям ООН застосовувати силу при захисті населення

Українська делегація на цьому тижні підписала в ООН документ, відомий як “Принципи Кігалі”, що проголошує першочерговим завданням для операцій ООН з підтримання миру (ОПМ) захист цивільного населення всіма можливими способами.

Про це Укрінформ повідомили в Постійному представництві України при Організації Об’єднаних Націй.

Україна, як активний учасник миротворчої діяльності ООН повністю розділяє “Принципи Кігалі” і визнає, що захист цивільного населення є визначальним завданням ОПМ ООН“, – відзначили в українській місії.

“Принципи Кігалі” були схвалені на міжнародній конференції в місті Кігалі (Руанда) 29 травня 2015 року. Вони, зокрема, визначають, що для захисту цивільного населення операції з підтримки миру ООН повинні вживати всіх необхідних заходів, в тому числі, якщо необхідно, із застосуванням сили.

В установчій конференції рік тому взяли участь 12 країн, які відразу поставили свої підписи під цим документом.

Зараз до нього приєдналися ще 17 держав-членів ООН, у тому числі, Україна, США, Австрія, Бельгія, Естонія, Ірландія, Фінляндія, Румунія, Словенія, Швеція, Латвія.

Всі 29 країн, які визнали “Принципи Кігалі” виділять для потреб ООН близько 40 тис. чоловік персоналу для участі в операціях з підтримання миру.

 

Джерело: Вести

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone