Україна в ЄСПЛ: проблема не в українських судах, а у виконанні рішень

У Міністерстві юстиції заявили, що велика кількість справ проти України в ЄСПЛ пов’язана з недосконалістю судової системи і потрібно дочекатися її реформування. Насправді, суди тут ні до чого, оскільки левова частка справ – це спори про невиконання рішень судів, які вже набрали чинності.

Про це розповів радник АО «Спенсер і Кауфманн» Олексій Соломко, звернувши увагу на те, що більше 90% програних Україною справ в Європейському суді з прав людини – це справи про невиконання державою судових рішень у справах, які стосувалися виплат громадянам призначених їм пенсій.

«Складність виконання таких рішень обумовлена тим, що основним боржником за ними є держава. Оскільки судова система свою функцію вже виконала (рішення на захист громадян були винесені), завданням держави є забезпечення їх виконання, – пояснив юрист. – І суд тут зовсім ні до чого. І якщо держава не має волі виконати винесені на користь громадян судові рішення, люди, в такому випадку, просто змушені звертатися за захистом своїх прав до міжнародних органів».

Нагадаємо, нещодавно заступник міністра юстиції Гія Гецадзе заявив, що «лише реформувавши судову систему в Україні, ми зможемо домогтися того, що справедливі рішення будуть виноситися нашими судами, а українцям не доведеться шукати правди в міжнародних судових інстанціях».

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone