Українці можуть замінити паспорт на ID-картку

З 1 листопада 2016 року введено можливість оформлення карт посвідчення особи (ID-карток) для всіх громадян. Раніше передбачалася можливість оформлення картки посвідчення особи виключно громадянами, які отримують паспорт вперше.

Про це йдеться в постанові уряду №745 від 26 жовтня 2016 року, передає видання «Закон і Бізнес».

Згідно з постановою, до завершення роботи по забезпеченню в повному обсязі територіальних підрозділів Державної міграційної служби матеріально-технічними ресурсами, необхідними для оформлення і видачі ID-карток, паспорт громадянина України може оформлятися з використанням бланка документа у формі книжечки.

Також наголошується, що прийняття документів для оформлення паспорта громадянина України, який не містить безконтактного електронного носія, з 1 листопада припиняється.

У той же час, паспорт громадянина України, що не містить безконтактний електронний носій, оформлений і виданий на підставі документів, поданих до 1 листопада, діє протягом строку, на який він був виданий.

Згідно з затвердженим положенням, паспорт громадянина видається з 14 років. Для осіб, які досягли 18 років він видається на 10 років, а не досягли 18-річчя – на 4 роки.

Отримати паспорт можна у центрах надання адміністративних послуг.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone