Українці отримають «подарунки» від податкової

Громадяни України повинні заплатити за «зайві» квадратні метри житлової площі протягом 60 днів з дня отримання квитанції, які подактова надішле до 1 липня.

Як повідомили «ЗіБ» в прес-службі ГФС, до 1 липня поточного року громадянам будуть надіслані податкові повідомлення-рішення із зазначеною до сплати сумою податку на нерухомість. Одночасно з повідомленням надійде і квитанція з платіжними реквізитами для сплати податку, яку необхідно оплатити протягом 60 днів з дня отримання.

У цьому році платники сплачують за нерухомість за звітний 2017 рік за ставками і пільгами, які були визначені у цей період. Податок нараховується на загальну площу об’єкта житлової та нежитлової нерухомості.

Розмір податку визначають міські ради, а самі кошти йдуть до місцевих бюджетів.

Законодавчо для платників визначені мінімальні пільгові площі неоподатковуваного майна. Так,  для квартир це – 60 кв метрів незалежно від їх кількості, житлових будинків – 120 кв метрів, різних типів нерухомості (будинок та квартира) – 180 кв метрів.

Місцеві ради можуть встановлювати додаткові пільги. Однак пільги з податку на нерухомість для фізичних осіб не застосовуються у випадку, коли площа нерухомості перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної площі, встановлений Податковим кодексом.

Пільгова площа квартир не може бути більше 300 квадратних метрів, будинків – 600 квадратних метрів. Також не поширюються пільги на об’єкти, які використовуються власниками з метою отримання прибутку: для здачі в оренду, ведення підприємницької діяльності.

Станом на 1 червня поточного року, в місцеві бюджети надійшло понад 132 млн. грн. податку на нерухоме майно.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone