Українці зможуть змінювати не тільки ім’я та прізвище, а й по батькові

Чинне законодавство дозволяє особі відносно вільно змінювати ім’я або прізвище. Однак право взяти нове по батькові прямо не передбачене.

Розповідає “Закон і Бізнес”.

Група народних депутатів із фракції «Слуга народу» вирішила заповнити цю прогалину і запропонувала проект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо права фізичної особи на зміну по батькові» (№2450).

Ним допускається самостійна зміна по батькові дитиною, яка досягла 16 років. Якщо ж їй виповниться 14, то знадобиться згода батьків або одного з них, якщо другий, наприклад, позбавлений батьківських прав або відомості про батька (матір) дитини виключено з актового запису про її народження та в деяких інших випадках.

До таких змін підштовхнуло рішення Європейського суду з прав людини від 16.05.2013 у справі «Гарнага проти України». В ньому зазначено, що українське законодавство в цьому питанні недостатньо чітко сформульоване, а це порушує ст.8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Утім, залишиться ще одна прогалина в законодавстві — можливість узагалі відмовитися від по батькові. Може, і її краще заздалегідь заповнити, не чекаючи підказки зі Страсбурга?

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone