Україна заборонила «Майстра і Маргариту» і «Джентльменів удачі»

Державне агентство з питань кіно заборонило показ 18 фільмів і одного серіалу, в якому знялися російські актори, внесені в Україні до Переліку осіб, які становлять загрозу національній безпеці.

Про це повідомив голова Держкіно Пилип Іллєнко.

Сьогодні було анульовано прокатні посвідчення і скасовано державну реєстрацію на фільми з участю Сергія Безрукова, Федора Бондарчука, Йосипа Пригожина і Олега Газманова“, – написав він у Фейсбуці.

При цьому Іллєнко зазначив, що співробітникам Держкіно потрібно переглянути фільми, щоб переконатися, чи задіяні там актори з Переліку небезпечних для України осіб. Цим голова регулятора пояснив заборону лише частини фільмів за участю таких акторів. Іллєнко додав: робота щодо заборони кінострічок триває.

Загалом на сьогодні Держкіно заборонило вже 423 фільми і серіали. Більшість із них – на підставі закону, який забороняє фільми, що вихваляють силові структури Росії або СРСР.

Список фільмів за участю Сергія Безрукова, Федора Бондарчука, Йосипа Пригожина, Олега Газманова, на які анульовано прокатні посвідчення і скасовано державну реєстрацію:

1. “У червні 41-го”, режисер Франскевич-Лайє;

2.”9 місяців”, реж. Гігієнішвілі;

3. “Висоцький. Спасибі, що живий “, реж. Буслов;

4. “Джентельмени, удачі!”, реж. Баранов, Кисельов;

5. “Дублер”, реж. Абизов;

6. “Ялинки 2”, реж. Кисельов;

7. “Кухня”, реж. Дьяченко, Крижевніков;

8. “Мама, не горюй!”, реж. Пежемський;

9. “Майстер і Маргарита”, реж. Бортко;

10. “Молодіжка (2-41 серії)”, Арланов;

11. “Залюднений острів. Сутичка”, реж. Бондарчук;

12. “Залюднений острів. Фільм 1”, реж. Бондарчук;

13. “Про Федота Стрільця, удалого молодца”, реж. Стеблянко;

14. “Весілля за обміном”, реж. Грачов;

15. “Свої”, реж. Месхієв;

16. “Сталінград”, Бондарчук;

17. “Таксистка 4”, реж. Музалева;

18. “Чорна кімната”, реж. Бабицький, Гольдін;

19. “Я залишаюся”, реж. Оганесян.

Як уже повідомлялося раніше, заборонити у нас можуть не тільки російські фільми, а й книги. 5 січня цього року Прем’єр А.Яценюк доручив групі міністрів розглянути пропозицію народного депутата Остапа Семерака («Народний фронт») про заборону ввезення на територію України книгодрукованої продукції, виробленої в Росії. З огляду на «культурнореволюціонную» атмосферу, що панує нині в коридорах нашої влади, про кінцеві плоди чергових «перемог» на інформаційному фронті здогадатися нескладно.

У 2015 році на нашому ринку продавалися книги 1200 видавництв, з яких українських не нараховується і 300. Не треба бути дуже розумним, щоб уявити, до чого приведе така «дотепна» «демократична» новація: у райцентрах книгарні зникнуть взагалі. А нечисленні книжкові «супермаркети» в столиці і обласних центрах будуть зустрічати книголюбів напівпорожніми стелажами.

Зате щосили розквітнуть тіньові книжкові «базари», де російські книги будуть продаватися з-під поли, а виручка від таких продажів потече куди завгодно, але тільки не в казну. І на смаки любителів не самою відсталою в світі російськомовної літератури (а це книги не тільки з самої Росії, але і з Білорусі, Молдови, Казахстану, інших країн СНД, а також перекладні шедеври європейської і світової літератури разом з останніми хітами продажів) ця заборона не відіб’ється жодним чином. Тому, думка заборонити в Інтернеті російськомовну літературу не спаде на думку навіть самому запеклому «евроінтегратору». З однієї простої причини – це неможливо!

Після подібних «демократичних новацій» говорити про якісь «європейські стандарти життя», «освітньому та культурному рівні» українців в найближчому доступному для огляду майбутньому просто не має сенсу. Через 3-5 років, враховуючи нинішній рівень «добробуту», правової і загальної культури в суспільстві, відкриється широке поле для діяльності натовпів зубожілих і напівграмотних «патріотів», «активістів» і «волонтерів», що підігріваються до активної і «конструктивної» діяльності разовими грошовими подачками нечесних на руку політиків з числа сьогоднішніх псевдодемократів.

 

По матерыалам: Лівого берега

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone