Українські діти зможуть поскаржитися в ООН на порушення державою їх прав

У парламенті зареєстрований президентський законопроект №0095 про ратифікацію Факультативного протоколу до Конвенції про права дитини щодо процедури повідомлень, підписаного Україною в листопаді 2014 року.

Документ дає можливість дітям направляти в Комітет ООН з прав дитини (якщо національні можливості захисту були вичерпані) скарги про грубі або систематичні порушення державою-учасником прав, передбачених Конвенцією про права дитини або в факультативних протоколах до неї, що стосуються торгівлі дітьми, дитячої проституції і дитячої порнографії, участі дітей у збройних конфліктах.

Комітет може попросити державу вжити тимчасових заходів для захисту дитини або групи дітей. Якщо було встановлено, що відповідна держава порушила Конвенцію, Комітет розробить особливі рекомендації, які держава повинна буде виконати.

Ратифікувати Протокол пропонується із заявою, що на період тимчасової окупації АРК і до повного відновлення конституційного порядку і ефективного контролю України на цій окупованій території, а також в окремих районах Донецької і Луганської областей, застосування і/або виконання Україною зобов’язань за Факультативним протоколом на даних територіях обмежено і не гарантується.

Протокол набуде чинності для України через 3 місяці з дати здачі на зберігання ратифікаційної грамоти.

 

Джерело: ЮрЛіга

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone