Український варіант проведення люстрації не відповідає Конституції і європейським стандартам

Про це під час ефіру на Громадському радіо зазначив народний депутат від Опозиційного блоку Юрій Мірошниченко, коментуючи справу щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень Закону України „Про очищення влади“.

Парламентарій, який є одним із представників суб’єкта права на конституційне подання у Конституційному Суді від народних депутатів України, звернув увагу, що вони підготували конституційне подання одразу, коли був прийнятий закон, і звертали увагу на порушення Конституції.

«Ми не оскаржуємо закон в цілому, ми говоримо про ті норми, які суперечать конституції», – пояснив народний депутат і додав, – «Люстрація має застосовуватись не колективно, а індивідуально. Перш ніж застосовувати люстрацію до конкретної людини, – її провина має бути доведена в судовому порядку. А в цьому законі ніякого судового порядку не передбачено у процедурі звільнення».

Юрій Мірошниченко наголосив: «Я би хотів, аби ми шукали істину. На жаль, Верховна Рада не має політичної волі змінювати закон. Ми повинні будувати правову державу, а правова держава не може будуватися на революційній доцільності».

 

Джерело: офіційний сайт ОБ

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone