УПЦ (МП) поскаржилася в ЄС на законопроект, за яким церкву можуть заборонити

Глава Відділу зовнішніх церковних зв’язків Української православної церкви (Московського патріархату) митрополит Луганський і Алчевський Митрофан надіслав листи в європейські правозахисні організації і до посольств країн ЄС.

Приводом послужила реєстрація у Верховній Раді законопроекту №4511 про особливий статус релігійних організацій, керівні центри яких знаходяться в державі, визнаній “країною-агресором”.

У листах митрополит Митрофан, зокрема, заявив, що згаданий законопроект “істотно обмежує право на свободу світогляду і віросповідання, містить ознаки дискримінації і розділяє громадян України за релігійною ознакою“.

Ухвалення цього законопроекту може призвести до нових конфліктів у суспільному та релігійному середовищі нашої країни, а також негативно позначиться на міжнародному іміджі України“, – заявив ієрарх.

Як наголошується в повідомленні, на зустрічі президента України Петра Порошенка з членами Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій, що пройшла днями, вони звернулися до глави держави з проханням, щоб усі зміни в законодавство в сфері свободи віросповідання відбувалися виключно після попередніх консультацій з релігійними діячами.

Президент позитивно поставився до цього прохання і обіцяв дати відповідні доручення компетентним органам. А значить, законопроект №4511 також повинен пройти обговорення і бути узгоджений з конфесіями, які входять до складу ВРЦІРО“, – сказано в повідомленні.

 

Джерело: Страна.UA

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone