УПЦ: план уряду завдає удару по українській державності

План заходів щодо реалізації Національної стратегії в області прав людини на період до 2020 року, нещодавно оприлюдненого Кабінетом міністрів України, містить ряд небезпечних та протиприродних для суспільства моментів. Про це заявив Керуючий справами УПЦ митрополит Антоній (Паканич).

«Багато пунктів цього документу говорять про те, що його складали без урахування думки та інтересів більшості українців. Такі кроки, як дозвіл ВІЛ-інфікованим та трансгендерам всиновлювати дітей, таять неабияку загрозу. Особливо в нинішні важкі часи. Легалізація цивільних та одностатевих шлюбів завдає нищівного удару по традиційному інституту сім’ї та не може не відбитися на здоров’ї нашого суспільства – як духовному, так і фізичному», – заявив владика Антоній.

Він підкреслив, що найбільшої шкоди цей план несе «найдорожчому, що є в земному житті – нашим дітям». «Саме вони, позбавлені правильних життєвих орієнтирів, ризикують заблукати в тумані спокус та власних пристрастей, – впевнений митрополит УПЦ, – втратити людське обличчя та сенс життя. І це – тільки соціальний аспект. Але ж є ще й аспект духовний», – сказав керуючий справами УПЦ.

Владика підкреслив, що сьогодні мільйони українців сповідують православ’я й хочуть жити в країні, де їхні цінності й віру поважають. «З точки зору християнства, план, запропонований урядом, прирікає тисячі, десятки тисяч, а може й більше українців на смерть духовну. Людей, яких, по-хорошому, слід було би рятувати, допомагаючи їм боротися з власними пристрастями й духовними недугами, штовхають у вир спокус. Потурають ворогові роду людського в його злодіяннях проти безсмертних душ», – сказав митрополит.

«Боляче спостерігати, коли, керуючись швидкоплинними політичними вигодами, приносяться в жертву вікові духовні цінності й традиційна мораль, інтереси мільйонів своїх співгромадян. Християнство в усі часи було надійним фундаментом суспільства й держави. Удар по християнських цінностях, що завдає запропонований план, – це удар по основах української державності», – підсумував владика Антоній.

 

Джерело: Спілка православних журналістів

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone