Уповноважена ВРУ з прав людини домоглася від Міноборони дотримання прав призовників

Міністерство оборони вилучило з особистих справ призовників довідку про родину, в якій мають зазначатися дані про їх національність, стан здоров’я та майновий стан.

Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська. На думку омбудсмена, збір таких даних суперечить законодавству України.

Склад і зміст запитуваних у довідці про сім’ю призовника персональних даних не відповідає одному з ключових принципів законної обробки персональних даних – відповідності, адекватності і ненадмірності стосовно визначеної мети їх обробки. Таким чином, вимога військових комісаріатів щодо заповнення цієї довідки суперечить вимогам Закону України “Про захист персональних даних”.

У зв’язку з неодноразовими випадками незаконного збору військовими комісаріатами персональних даних Лутковська звернулася з поданням до міністра оборони Степана Полторака щодо усунення порушень конституційного права на приватність.

У відповіді Міноборони, який отримала омбудсмен, зазначається, що міністерством вжито відповідних заходів, зокрема проведена роз’яснювальна робота з посадовими особами військових комісаріатів щодо дотримання вимог законодавства щодо військового обліку призовників та захисту персональних даних.

Зокрема, повідомляється, що наявні бланки довідки про сім’ю призовника, в яких зазначено національність, оклад, стан здоров’я, майнове положення призовника, вилучені з особистих справ призовників та знищені у встановленому порядку. Відповідні пункти, згідно з повідомленням прес-служби омбудсмена, вилучені з тексту бланків зазначених довідок.

 

Джерело: УкрМедіа

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone