Управління ООН закликає Україну вжити заходів щодо сайту “Миротворець”

Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) рекомендувало українським правоохоронним органам негайно провести розслідування діяльності сайту “Миротворець”.

Про це йдеться у доповіді УВКПЛ про ситуацію з правами людини в Україні, оприлюдненій 12 вересня.

У документі сказано, що 7 липня 2017 року Національна поліція відкрила кримінальне провадження проти веб-сайту “Миротворець”, який з серпня 2014 року публікував персональні дані тисяч людей, в тому числі медіа-фахівців та активістів науково-виробничих об’єднань (НВО), називаючи їх прихильниками збройних груп і тероризму.

“УВКПЛ вітає цей крок та закликає органи влади провести ефективне розслідування і вжити заходів для видалення персональних даних з сайту”, – сказано в доповіді.

А також рекомендовано “негайно і ефективно розслідувати передбачувані порушення, пов’язані з веб-сайтом “Миротворець””.

Нагадаємо, 7 травня 2016 року на сайті “Миротворець” були оприлюднені персональні данні близько 4 тисяч журналістів, які отримували так звану “акредитацію в ДНР”. При цьому сайт “Миротворець” звинувачував усіх цих журналістів у зраді і  співпраці із сепаратистами.

Крім українських журналістів, були оприлюднені дані представників таких ЗМІ як CNN, AFP, Reuters, BBC, New York Times, Vice News та Al Jazeera.

Європейський Союз закликав українську владу прибрати опубліковані сайтом “Миротворець” особисті дані акредитованих журналістів.

16 травня сайт “Миротворець” оголосив про своє закриття. Однак уже 19 травня оголосив про відновлення роботи.

А вже через кілька днів на сайті були опубліковані персональні дані журналістів, офіційно акредитованих для роботи на території РФ. Серед журналістів, чиї персональні дані були оприлюднені, 4 українські журналісти.

 

Джерело: Центр інформації про права людини

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone