УПЦ КП провокує владу на силове втручання в справи церкви

Близько сотні селян із Дубенського району Рівненщини 12 січня вимагали від обласної ради та облдержадміністрації ухвалити рішення про невизнання законності передачі приміщенні Птицької церкви Українській православній церкві (Московського патріархату) у 1996 році.

Як повідомив кореспондент Радіо Свобода, люди прорвалися через охорону і почали вимагати зустрічі з головою Рівненської ОДА Віталієм Чугунніковим.

Після прибуття голови облдержадміністрації прихожани та священики УПЦ (КП) провели з ним закриту зустріч, метою якої, за словами Віталія Чугуннікова, був пошук законних шляхів для надання можливості прихожанам УПЦ Київського патріархату користуватися приміщенням храму почергово з парафіянами УПЦ (Московського патріархату).

Віталій Чугунніков вважає, що у Птичі «немає конфлікту між громадами, а є конфлікт інтересів між двома церквами». Чиновник зазначив, що адміністрація «не має повноважень ухвалювати будь-які рішення щодо приватної власності».

Натомість благочинний Дубенського району Ігор Загребельний заявив, що його вірні домагаються не приміщення храму, а лише права на користування ним.

Конфлікт у Птичі за приміщення церкви триває понад рік.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone