Уряд хоче дозволити продаж землі

Кабінет міністрів України пропонує відкрити ринок землі в два етапи – з 2017 року почати торгівлю державними землями сільгосппризначення, а з 2019-го дозволити громадянам торгувати землею сільгосппризначення, що знаходиться в приватній власності.

Про це йдеться в програмі дій уряду на 2016 рік, опублікованій на сайті уряду.

Як очікується, необхідна законодавча база повинна бути сформована до кінця березня в вигляді законопроекту і подана в парламент.

Такий крок дозволить створити повноцінний ринок землі, що дасть можливість власникам розпоряджатися своїм майном, сприятиме розвитку бізнесу і залучення інвестицій“, – йдеться в програмі дій уряду.

Варто відзначити, що ряд експертів вважає, продовження мораторію створює тіньовий ринок землі. У той же час інші аналітики прогнозують, що скасування мораторію призведе до обезземелення селян і скупки землі зарубіжними компаніями.

Як повідомлялося раніше, в кінці лютого прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк запропонував продати на відкритому аукціоні 1 млн га державної землі. Йшлося про землі, які перебувають у тіньовому або корумпованому обороті.

 

Джерело: Вести

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone