Уряд затвердив план з дерегуляції на 2016–17 роки

Кабінет Міністрів України погодив план заходів щодо дерегуляції господарської діяльності на 2016–17 роки. Відповідне розпорядження було затверджено на засіданні Уряду.

Як повідомили в Міністерстві економічного  розвитку і торгівлі України, оновлений план заходів щодо дерегуляції налічує 114 пунктів, які стосуються зменшення регуляторного тиску як в окремих галузях, так і в підприємницькій діяльності в цілому. Так, план містить заходи щодо спрощення умов для бізнесу в аграрній і будівельній галузі, енергетиці, телекомунікаціях та в харчовій галузі. Крім того, затверджено заходи по зменшенню кількості органів державного нагляду (контролю), а також відкриття доступу до надання публічних послуг, спрощення процедур митного і податкового регулювання тощо.

«Ця важлива реформа покращить інвестиційний клімат в Україні, сприятиме створенню нових робочих місць та покращить позицію України у міжнародних бізнес-рейтингах», – зазначив міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів.

Минулий план з дерегуляції, з урахуванням етапності, був виконаний майже на 60%. Тож більша частина оновленого плану – це нові завдання, які додавались з урахуванням пропозицій, які надходили в Мінекономрозвитку під час обговорення. «Ми залучили представників об’єднань і асоціацій, громадських організацій, міністерств і відомств, для того, щоб план відображав найбільш болючі потреби бізнесу», – зазначив Максим Нефьодов, заступник міністра економічного розвитку і торгівлі.

Рішення багатьох питань, що містяться в оновленому плані дерегуляції, як і раніше, залежать від ефективної роботи Верховної Ради України. Втім, величезну частину робіт мають виконати відповідні центральні органи влади. «Зменшення регуляторного тиску є одним з ключових завдань Мінекономрозвитку. Ми окреслили фронт робіт в цьому напрямку, і заручилися підтримкою як Уряду, так і підприємців, активістів», – додав Максим Нефьодов.

Після реєстрації план дерегуляції на 2016-17 роки буде розміщено на порталі Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

 

Джерело: Закон і бізнес

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone