Українські жінки зможуть досліджувати Антарктику

В Національному Антарктичному науковому центрі працюватимуть жінки.

Про це в інтерв’ю “Українській правді” розповів новий голова Національного Антарктичного наукового центру Євген Дикий, передає Центр інформації про права людини.

На запитання Лесі Ганжі щодо присутності жінок серед полярників, Євген Дикий говорить, що рішення про заборону жінкам не працювати на станції приймали, щоб “не вводити в спокусу чоловіка”.

“На перших зимівлях жінки працювали і видавали чудові наукові результати. Але потім було прийняте рішення приблизно за такою ж логікою, за якою іслам зобов’язує жінку носити чадру: аби не вводити в спокусу чоловіка. Замість того, щоб виховувати чоловіків, було прийнято рішення не відряджати на станцію жінок”, – розповідає Євген Дикий.

Приводом для заборони жінкам працювати на станції нібито став випадок, коли посеред полярної зими співробітники були змушені евакуювати на материк породіллю. Однак Євген Дикий каже, що підтверджень цього немає.

“Але навіть якби це було правдою – то що? У нас був випадок евакуації зі станції чоловіка з грижею. Після цього ж ніхто не заборонив чоловікам працювати на станції. Так що до співпраці запрошуються вчені незалежно від статі та гендеру. Антарктика тепер відкрита для всіх”, – каже він.

Наразі керівництво Національного Антарктичного наукового центру шукає українських дослідників і дослідниць. Їм пропонуватимуть різні форми співпраці з НАНЦ. Центр було засновано 1993 року.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone