В Києві переселенців з Донбасу виселяють з гуртожитку на мороз

Близько 30 сімей з Донбасу, що мешкають в гуртожитку Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників юстиції в Києві, змушують виселитися до 10 січня.

За офіційною версією людей виселяють через заборгованість за комунальні послуги.

На стінах гуртожитку розмістили оголошення, а також дали нам під підпис для ознайомлення персональне звернення про те, що ми, переселенці (у тому числі моя багатодітна сім’я, де один з дітей – інвалід дитинства), мають виселитися з гуртожитку до 10 січня 2016 , оскільки гуртожиток нібито не буде для нас працювати“, – повідомила колишня донеччанка Наталія Омельченко, юрист за фахом.

Зараз у гуртожитку проживає близько 30 сімей внутрішньо переміщених осіб, частина з яких – ще з початку 2014 року. Їх розмістив там департамент соцполітики КМДА згідно з інформацією на сайті Мінсоцполітики про вільні місця для розміщення внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Тоді він належав державному закладу післядипломної освіти “Центр підвищення кваліфікації керівних працівників і спеціалістів промисловості”, який у на початку 2015 році був реорганізований у Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників юстиції під егідою Мін’юсту.

За словами Омельченка, з серпня 2014 між переселенцями і адміністрацією виник цивільно-правовий спір з приводу розміру оплати за користування кімнатою в гуртожитку.

Ми не погодилися з калькуляцією вартості номерів, оскільки така калькуляція не була затверджена в установленому порядку у відповідному міністерстві, а також з тим, що замість оплати наданих послуг у розрахунок для переселенців були включені борги за попередні роки з оплати комунальних послуг.

За словами жінки, борги за гуртожиток, накопичені ще до заселення переселенців, нібито перевищували більше 1 млн грн.

Омельченко зазначила, що ініціативна група письмово зверталася з цього питання до адміністрації гуртожитку і в Мін’юст, якому підпорядковується Центр. Але досі суперечка щодо тарифу на проживання не вирішена.

Тепер же, кажуть переселенці, адміністрація нібито загрожує відключити воду і світло. Також не вирішується питання про включення опалення.

Зараз у Голосіївському РУ ГУМВС України в м.Києві зареєстровано подану Н.Омельченко “заяву про скоєний злочин (про підготовку до злочину) з боку посадових осіб адміністрації гуртожитку”.

 

Джерело: Depo

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone