У НААУ розповіли, як працюють зі зверненнями адвокатів

Комітет захисту прав та гарантій адвокатської діяльності НААУ роз’яснив порядок роботи із зверненнями адвокатів.

Як зазначили в НААУ, при зверненні потрібно вказувати які саме професійні права або гарантії адвокатської діяльності порушені, ким, і чим це підтверджується, передає “Закон і Бізнес”.

Водночас, Комітет не має змоги отримувати процесуальні документи у сторони обвинувачення, або у сторони, яка заподіяла шкоду інтересам адвоката, і, тим більше, не може підміняти функцію захисників.

Фахова команда Комітету розробила і використовує у своїй роботі такі напрямки:

– звернення до органів та посадових осіб із вимогою про усунення порушень професійних прав або гарантій адвокатської діяльності;

– звернення до уповноважених органів із заявою про злочин по відношенню до адвоката;

– організація фізичного захисту адвоката у випадку, коли є загроза майну або життю та здоров’ю адвоката;

– залучення для захисту кращих фахівців у галузі щодо притягнення до кримінальної або іншого виду відповідальності спеціального суб’єкта, якщо такої міри вимагає ситуація;

– надання правових висновків щодо обставин, викладених у зверненні, та перевірених командою Комітету;

– надання консультацій та рекомендацій з приводу захисту прав та гарантій адвокатської діяльності у випадку такої необхідності.

– проведення круглих столів, науково-практичних конференцій та прес конференцій з приводу системних порушень прав та гарантій адвокатської діяльності;

– звернення до міжнародних правничих організацій та структур за співпраці із міжнародним комітетом НААУ у випадку, коли усі національні засоби вичерпано.

У Комітеті зазначають, що усі рішення про обрання конкретного напрямку приймаються на засіданні комітету за результатами перевірки звернення, що обов’язково включає у себе реакцію регіональної Ради, куди заявник зобов’язаний звернутися попередньо, якщо ситуація не потребує термінового втручання.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone