В ООН нагадали про захист цивільних в АТО на лінії зіткнення

Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) шкодує, що українській владі не вдалось перемістити цивільних із лінії розмежування в селі Зайцеве Донецької області. 

“УВКПЛ звертає увагу на озвучену наприкінці червня пропозицію військово-цивільної адміністрації Бахмута перемістити людей, які досі проживають у Жованці — підконтрольній уряду частині села Зайцеве, розділеного лінією зіткнення, задля їх безпеки”, — йдеться у доповіді у 19-ій доповіді ООН про ситуацію з правами людини в Україні.

В ООН називають цю ініціативу неуспішною через відсутність належної фінансової компенсації, умов для тимчасового розміщення осіб та побоювання людей про розграбування та руйнування їх будинків.

В УВКПЛ нагадують, у тих випадках, коли використання певної місцевості є виправданим з точки зору військової необхідності, сторони мають захищати цивільне населення, яке проживає поруч.

“Якщо виникає необхідність в евакуації місцевого населення, її треба проводити добровільно із забезпеченням процедурних гарантій та засобів правового захисту. Зокрема, необхідно забезпечити можливість людей зареєструватися як внутрішньо переміщені особи (ВПО), навіть у випадку переміщення в межах одного населеного пункту, належне житло (яке, зокрема, буде відповідати потребам людей з інвалідністю) та компенсацію”, — пояснюють в ООН.

Окрім цього, в ООН наголошують, що військові цілі поблизу цивільних об’єктів і об’єктів інфраструктури, необхідних для виживання цивільного населення, наражають на небезпеку такі об’єкти. Зокрема, внаслідок обстрілів лікарням і школам з обох боків від лінії зіткнення, було нанесено шкоду.

УВКПЛ вказують, що 28 травня зафіксували прямі попадання у центральну лікарню та школу № 2 у підконтрольній Києву Красногорівці. На даху лікарні був нанесений великий чотирьохметровий червоний хрест. 15 червня та 17 червня снаряди влучили в інтернати у контрольованому незаконними збройними формуваннями селищі Трудовське у Петрівському районі Донецька та в Ясинуватій відповідно.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone