В останні роки професія адвоката пов’язана з загрозою життям, — НААУ

Національна асоціація адвокатів України шокована зухвалим вбивством адвоката Олександра Іванова, яке сталося 22 серпня у м. Кропивницькому.

Як зазначили в НААУ, на жаль, вбивства захисників продовжують відбуватися, і це реальний стан України як правової держави, де безпека, здоров’я і життя громадян не є непорушними цінностями, передає «ЗіБ».

НААУ звертається до правоохоронних органів – Генеральної прокуратури і Національної поліції із закликом взяти розслідування цього злочину під контроль керівництва ГПУ і НПУ. Усі причетні до його виконання мають бути ідентифіковані, знайдені і притягнуті до кримінальної відповідальності.

Безумовно, що це кримінальне провадження повинно містити посилання на норми законодавства, які визначають адвоката як спеціального суб’єкта.

Окрім того, другий постраждалий, разом з яким перебував О.Іванов, також помер від отриманих поранень. Від рук злочинців загинуло дві людини.

НААУ наполягає на тому, що вбивство адвоката пов’язане з професійною діяльністю.

Адвокатська діяльність завжди була ризиковою, але в останні роки професія адвоката пов’язана з загрозою життям. У цьому контексті будь-які ініціативи обмежити професійні права адвокатів чи зміст адвокатської гарантій є надзвичайно шкідливими і поставлять під ризик весь інститут професійної правової допомоги.

В Асоціації закликали ЗМІ не поширювати неперевірену інформацію стосовно загиблого, і не давати можливості правоохоронцям замовчати цей злочин.

Нагадаємо, 22 серпня у Кропивницькому біля СІЗО невідомі застрелили адвоката.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone