В ПАРЄ розкритикували закон про “партійну диктатуру”

Співдоповідачі Парламентської асамблеї Ради Європи висловили свою занепокоєність Законом України “Про внесення змін до Закону України “Про вибори народних депутатів України” (щодо виключення кандидатів у народні депутати України з виборчого списку у багатомандатному окрузі)”, зазначивши що документ не відповідає європейським стандартам.

Згідно повідомлення на сайті ПАРЄ, співдоповідачі по Україні Хорді Шукла (Іспанія) і Аксель Фішер (Німеччина) зазначили, що  відповідний закон буде направлений до Венеціанської комісії. У ПАРЕ сподіваються, що рекомендації та зауваження Венеціанської комісії будуть повністю враховані Верховною Радою.

Також зазначається, що співдоповідачі мають намір відвідати Україну 28 і 29 квітня.

Нагадаємо, що закон про партійну диктатуру був підписаний Петром Порошенком 25 лютого 2016 року і 26 лютого оприлюднений в Голосі

України. Зокрема, документом передбачається, що партія, яка висувала кандидатів у депутати, включених до її виборчого списку, що взяла участь у розподілі депутатських мандатів, може прийняти рішення про виключення кандидата у депутати, який за підсумками результатів виборів вважається необраним, зі свого виборчого списку у будь-який час після дня виборів до прийняття рішення Центральною виборчою комісією про визнання його обраним.

Одразу після прийняття закону, Комітет виборців України просив Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерію Лутковську звернутися до Конституційного Суду України із поданням про визнання неконституційним Закону, оскільки вважав, що документ порушує одне із базових прав громадян, закріплених в Конституції України, а саме обирати та бути обраним.

 

Джерело: Закон і бізнес

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone