В СБУ кажуть, що безсилі проти сайту “Миротворець”

У СБУ заявили, що в Україні відсутні механізми блокування скандального сайту “Миротворець”.

Про це йдеться у відповіді СБУ на запит уповноваженого Верховної Ради з прав людини Валерії Лутковської, пишуть Українські Новини.

“Повідомляємо, що на сьогодні в Україні відсутній законодавчо визначений механізм блокування доступу користувачів до інтернет-ресурсів, які використовуються для розміщення контенту”, – сказано в ньому.

СБУ підкреслює, що Національна поліція розслідує кримінальне провадження за фактом публікації сайтом “Миротворець” персональних даних представників ЗМІ, які отримали акредитацію в самопроголошених Донецької і Луганської “народних республіках” і в Міністерстві закордонних справ Росії.

Водночас вказується, що 11 травня прокуратура Києва внесла до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про поширення сайтом “Миротворець” персональних даних журналістів з кваліфікацією кримінального правопорушення за ч.1 ст. 171 (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) Кримінального кодексу.

Розслідування доручено проводити Печерському управлінню поліції Головного управління Нацполції в Києві.

Нагадаємо, 10 травня більше ніж 4 тисячі прізвищ журналістів, акредитованих в так званих ДНР / ЛНР, були розміщені в мережі скандальним сайтом “Миротворець”.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone