За два роки в Україні незаконно залучали до праці понад 260 тисяч дітей

До дитячої праці в Україні у 2014–2015 роках залучили 264,1 тис. неповнолітніх українців.

Про це свідчать дані Національного дослідження дитячої праці у країні, що провели Український центр соціальних реформ, Державна служба статистики та Центр “Соціальний моніторинг”, передає Центр інформації про права людини.

До виконання домашніх обов’язків залучали майже 5 млн осіб, або 95,6% дітей у віці 5-17 років. При цьому дівчатка і жителі сіл витрачають на домашню роботу в середньому на одну годину більше.

У дослідженні використовуються два поняття: “працюючі діти” і “дитяча праця”. Перше з них охоплює всіх дітей, які займаються трудовою діяльністю. Таких дітей в Україні було 607,4 тис. осіб. Працювало 12,9% хлопчиків і 10,3% дівчаток.

76,6% працюючих дітей були жителями сіл. При цьому дітей у селах в основному залучають до економічної діяльності в особистих селянських господарствах.

Поняття “дитяча праця” охоплює тих дітей, чия трудова діяльність визначена як неприйнятна за критеріями Міжнародної організації праці (МОП).

Число залучених до дитячої праці становить 264,1 тис. осіб, або 5,1% всіх дітей. Із них 164,9 тис. – хлопчики і 99,2 тис. – дівчатка.

У селах проживало 212,3 тис. осіб, залучених до дитячої праці, у містах – 51,8 тис. осіб.

На небезпечній роботі було зайнято 76,4 тис. дітей, із них 20,1 тис. дівчаток і 56,3 тис. хлопчиків.

44,4 тис. дітей, які працювали, зазначали наявність шкідливих факторів на своїй роботі: небезпечні інструменти, запиленість, загазованість, низькі або високі температури. Також 26,6 тис. дітей переносили на роботі важкі предмети.

Серед працюючих дітей 10,6 тис. осіб потрапляли на роботі в неприємні ситуації (отримали моральну шкоду), з них 8,4 тис. дітей стикалися з криками і лайкою, 1,2 тис.і пережили приниження.

Загальна чисельність дітей у віці 5-17 років у період дослідження становила 5,2 млн осіб. Із них 2,5 млн – дівчатка, 2,7 млн – хлопчики. 65% дітей проживали в містах і 35% – у сільській місцевості.

Дослідження було проведене в межах Міжнародної програми з питань ліквідації дитячої праці МОП у 25 регіонах країни (за винятком Криму і Севастополя), зокрема на непідконтрольних територіях Донецької та Луганської областей, де до кінця 2014 року працювали органи Держстату.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone